Arsene Wenger, Morinho'nun "Onu stat dışında bulacağım ve yüzünü dağıtacağım ifadesine cevap verdi"

İngiltere Premier Lig takımlarından Arsenal'ın teknik direktörü Arsene Wenger, Portekizli meslektaşı Jose Mourinho'nun kendisi hakkındaki sözlerine cevap verdi.

Fransız teknik adam, bugün ligde yapacakları Chelsea maçıyla ilgili düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Manchester United Teknik Direktörü Mourinho'nun, biyografi kitabında, kendisiyle ilgili "Bir gün onu stat dışında bulacağım ve yüzünü dağıtacağım." ifadesini kullandığının sorulması üzerine Wenger, "Mourinho hakkındaki kitabı kesinlikle okumayacağım. O yüzden bu konuda yorum yapamam. Futbol hakkında konuşmak istiyorum." diye konuştu.

Hiçbir zaman kırıcı bir üslup kullanmadığını belirten 66 yaşındaki teknik direktör, "Ben daha yapıcıyım. Bugünki maçta nasıl bir futbol oynamak istediğimize odaklandım. Herhangi biri ile kişisel problemim yok. Bu oyundaki herkese saygı duyuyorum ve diğer takımlarla ilgili yorum yapma gereği de hissetmiyorum." ifadelerini kullandı.

Mourinho ile Wenger arasındaki gerilim, iki sezon önce yapılan Chelsea-Arsenal maçı sırasında iki teknik adamın birbirlerine fiziksel müdahalede bulunmasıyla farklı bir boyuta taşınmıştı.

Chelsea'nin başında 2005, 2006 ve 2015'te Premier Lig şampiyonlukları yaşayan 53 yaşındaki Mourinho, Arsenal'la 2004 yılından bu yana şampiyonluk hasreti çeken Wenger'e göndermede bulunarak, "Onun durumunda olsaydım Londra'dan ayrılır ve bir daha geri dönmezdim." şeklinde görüş belirtmişti.

Manchester United ile çıktığı son 3 maçı kaybederek eleştiri oklarının hedefi olan Jose Mourinho'nun, gazeteci Rob Beasley tarafından kaleme alınan biyografi kitabı gelecek hafta piyasaya çıkacak.

- 2014 yılında ligin 7. haftasında oynanan Chelsea-Arsenal mücadelesinin ilk yarısında Mourinho ve Wenger arasında yaşanan kavga maça damgasını vurmuştu