Atiker Konyaspor, Ali Çamdalı’nın sözleşmesini feshetti

Atiker Konyaspor, Ali Çamdalı’nın sözleşmesini feshetti
Atiker Konyaspor, Ali Çamdalı’nın sözleşmesini feshetti

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Atiker Konyaspor, takım kaptanı Ali Çamdalı’nın sözleşmesinin feshedildiğini açıkladı.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Atiker Konyaspor, takım kaptanı Ali Çamdalı’nın sözleşmesini feshetti.

Atiker Konyaspor’da 23. hafta maçında deplasmanda alınan 3-0’lık Akhisarspor yenilgisinin ardından, “İyi transferler yapıldı ve ama bu iş sadece isimlerle olmuyor. Takım olmamız gerekiyor. Herkesin koşup mücadele etmesi lazım” ifadelerini kullanan Çamdalı'nın kulüple ilişkisi kesildi.

Bu sözlerle hem takım arkadaşlarını hedef aldığı hem yöneticileri eleştirdiği kanısına varan Atiker Konyaspor Yönetimi, yapılan yönetim kurulu toplantısında oyuncunun sözleşmesinin feshedilmesine karar verdi.

Kulüpten yapılan açıklama şu şekilde:

  • “Yönetim kurulumuz Akhisarspor maçında ortaya konan kötü futbol ve mücadelenin ardından bu akşam toplanmış ve takımımızın menfaatleri doğrultusunda bir takım kararlar almıştır. Yapılan görüşmelerin ardından oyuncumuz Ali Çamdalı’nın mukavelesi tek taraflı olarak feshedilmiştir. Futbolcumuz Ali Çamdalı Akhisar ile oynadığımız müsabakanın ardından takım arkadaşlarını hedef alan açıklaması tarafımızca ve camiamızın genelinde uygun görülmemiştir. Ali Çamdalı daha önce de kulüp yapısına ve disiplinine uygun hareket etmeyerek benzer davranışlarda bulunmuş, ikaz edilmesine rağmen aynı tutumunu sürdürmüştür. Bu gelişmeler neticesinde yapmış olduğumuz yönetim kurulu toplantısında yukarıda belirttiğimiz kararın alınma zarureti hasıl olmuştur. Ali Çamdalı’na takımıza katkılarından ötürü teşekkür ediyor, futbol hayatında başarılar diliyoruz”