20.356 Takipçi

Sporun en ‘zıpır’ halini sizlerle buluşturuyoruz! Türkiye ve dünyadan tüm spor dallarına ait gelişmeleri kendimize ait bir dille anlatmaya devam ediyoruz. Sporu takip ederken keyif de alacağınıza eminiz.

Avrupa şampiyonu Atakan Yüksel

Atakan Yüksel
Atakan Yüksel

Avrupa Güreş Şampiyonası'nda 67 kg grekoromen stilde Atakan Yüksel, Polonyalı rakibi Gevorg Sahakyan'ı mağlup ederek Avrupa şampiyonu oldu.

Romanya'nın başkenti Bükreş'te gerçekleştirilen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda milli sporcu Atakan Yüksel, grekoromen stil 67 kilo finalinde Polonyalı Gevorg Sahakyan ile karşılaştı. Rakibini 5-1 mağlup eden Atakan Yüksel, Avrupa şampiyonluğunu elde etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tebrik

  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, altın madalya kazanan Atakan Yüksel'e tebrik telgrafı gönderdi.

Cengiz Arslan gümüş madalyada kaldı

Milli sporcu Cengiz Arslan da grekoromen stil 72 kilo final müsabakasında Rus Abuiazid Mantsigov ile karşı karşıya geldi. Rakibine 9-6 mağlup olan Cengiz Arslan, gümüş madalyada kaldı.

Kerem Kamal'dan bronz madalya

Şampiyonada milli güreşçi Kerem Kamal ise grekoromen stil 60 kiloda mindere çıktı. Kerem Kamal, Rumen Virgil Munteanu'yu 4-1 mağlup ederek bronz madalya kazandı.

Emrah Kuş bronz madalya kazandı

Şampiyonada grekoromen stil 82 kiloda mindere çıkan Emrah Kuş ise Alman rakibi Hannes Wagner'i 2-1 yenerek bronz madalya kazandı.

İLGİLİ HABERLER