Aybaba'dan ilginç açıklama: Robinho 2 hafta sonra gelecek!

​Aybaba: Gerçek Robinho gelmedi!
​Aybaba: Gerçek Robinho gelmedi!

Sivasspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Yiğido'nun ligdeki durumu ve yeni transferler hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Sivasspor'un deneyimli çalıştırıcısı Samet Aybaba devre arasında yapılan transferleri değerlendirdi. İşte Aybaba'nın Fanatik Gazetesi'nde yer alan röportajı:

Büyük bir başarı var ortada, neler söylersiniz?

“Sevgili Tunç, Süper Lig’in en mütevazı kadrosuna sahibiz. Çok ekonomik rakamlarla bir takım yaptık, ilk hedefimiz tabii ki ligde kalmaktı. Ancak yönetimin ve oyuncuların özverisi, ekibimizin gayretleriyle herkesin çekindiği bir takım haline geldik. Bundan dolayı çok mutluyuz daha da iyi bir takım olacağız.”

Robinho yoğun tempoyla çalışmalarına devam ediyor. (Fotoğraf: AA)
Robinho yoğun tempoyla çalışmalarına devam ediyor. (Fotoğraf: AA)

Galatasaray maçında Robinho kulübede kaldı, ne zaman 11’de izleyeceğiz?

“Öncelikle çok pozitif bir insan. Dışarıda konuşulduğu gibi büyük rakamlara da transfer etmedik. 1.5 yıllık, kulübümüz için çok uygun bir anlaşmamız var. Aralık’tan bu yana forma giymemiş. Normalde dönüşü fazla zaman alırdı, ancak çok uyumlu ve istekli. En kötü ihtimalle 2 haftaya kadar 11’de olacak düzeye gelir.”

Kayseri gibi ciddi bir rakiple oynayacaksınız? Nasıl bir maç bekliyor bizi?

“İyi bir takımız, ancak Kayseri de bana göre en az bizim kadar iyi. Bu yüzden herkesin göz zevkine hitap eden bir karşılaşma olacak. İnşallah kazanan Sivasspor olur.”