Ayhan Akman itiraf etti: Tartıştık

​Ayhan Akman itiraf etti: Kavga ettik
​Ayhan Akman itiraf etti: Kavga ettik

Galatasaray’da bir dönem Igor Tudor’un yardımcılığını yapan Ayhan Akman, sarı-kırmızılı taraftarları şaşırtan bir açıklama yaptı.

Sezonun ilk 16 maçında teknik direktör Igor Tudor'un yardımcılığını üstlenen Ayhan Akman şaşırtan bir açıklama yaptı. A Spor'a konuşan Akman, Selçuk İnan ile kavga ettiklerini itiraf etti.

"İyi oynadığımızı düşünüyorum"

Sezon başında ona yakın transfer gerçekleştirdiklerini belirten Akman, "Galatasaray'da bir değişiklik gerekiyordu. Geç kalınmış bir değişiklikti. 10'a yakın yeni transfer geldi. Bir bu kadar da oyuncu gönderildi. Östersunds yenilgisiyle başladık sezona ve Avrupa'dan elendik. Yeni gelen arkadaşların beraber oynama alışkanlığı kazanmasının ardından iyi bir performans gösterdiğimizi düşünüyorum.'' dedi.

Derbi öncesi gerginlik

Akman, Tudor ile zaman zaman anlaşamadıklarını da açıkladı.
Akman, Tudor ile zaman zaman anlaşamadıklarını da açıkladı.

Fenerbahçe derbisi öncesinde Igor Tudor ile tartıştığını itiraf eden Akman, "Akman, ''Galatasaray'ın derbi performansı hem geçen sene hem bu sene başarısız oldu. Sezonun ilk yarısındaki Fenerbahçe maçında Tudor bir değişikliğe gitti, evet. Üçlü defans ile çıkma kararı aldı. Ben kabullenmemiştim bu kararı. Tudor ile bu konuda tartışmalarımız da oldu. Futbol adamları arasında olur böyle tartışmalar. Hocanın belki '1 puan iyidir.' düşüncesi vardı. Ben Galatasaray'ı çok iyi tanıyan birisi olarak daha ofansif bir oyun sergilememiz gerektiğini söylemiştim. Ama başımızda olan hoca oydu ve saygı göstermeniz gerekiyor. Ne kadar ısrar etseniz karar onun oluyor" şeklinde konuştu.

Sneijder'ın gönderilmesi doğru muydu?

Akman, ''Wesley Sneijder'in ayrılma düşüncesi vardı. Sneijder'in de performansı zaten bizim verdiğimiz ayrılık kararının doğru olduğunu gösteriyor. Sneijder gibi oyuncuyu her hoca kullanmak ister tabii ama zaman zaman böyle ayrılıkların, zamanı geldiğinde olması gerekiyor. Sneijder'in ayrılığının zamanı gelmişti.'' sözlerini kullandı.

Selçuk itirafı

Ayhan Akman, Selçuk İnan ile aralarında bir tartışma yaşandığını itiraf etti.
Ayhan Akman, Selçuk İnan ile aralarında bir tartışma yaşandığını itiraf etti.

Selçuk ile gerginlik yaşadıklarını belirten Akman, ''Selçuk ile futbolculuk döneminde de beraber oynadım. Selçuk benim kardeşim. Futbolcularla zaman zaman kavga aşamasına kadar geldiğiniz anlar olur. Bunu herkes yaşamıştır. Fenerbahçe maçında Selçuk ile tartıştık. Anlaşamadık ama bu son derece doğaldır. Her şey Galatasaray'ın menfaati içindir. Galatasaray yardımcı hocasının yapması gereken bir şekilde hareket ettim. Kişisel bir kapris, kavga kesinlikle değil. Selçuk ile aramız hala iyi. Ben de onu, o da beni sever. Böyle tartışmalar yaşanır. Yaşandı ve bitti, konu kapandı” dedi.