Aykut Kocaman'dan hakeme tepki

Aykut Kocaman mücadele öncesinde İstiklal Marşını okuyor.
Aykut Kocaman mücadele öncesinde İstiklal Marşını okuyor.

Spor Toto Süper Lig'in 15. haftasında Trabzonspor'a deplasmanda 3-0 mağlup olan Atiker Konyaspor'da Teknik Direktör Aykut Kocaman, mücadelenin hakemi Mete Kalkavan'a yüklendi. Kocaman, hakem kararlarının maçın gidişatını değiştirdiğini savundu.

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Spor Toto Süper Lig’in 15. haftasında 3-0 mağlup oldukları Trabzonspor maçının ardından hakemlere yüklendi.

Hakem kararlarına tepki gösteren Kocaman, "Hafta içinde şansız demek lazım herhalde, hakem açıklaması aslında bütün geceye damga vurdu, öyle gözüküyor. Hakem adına Trabzonspor adına da ama en çok bizim adımıza. Hakem üzerinde yapılan baskı maça damga vurdu." dedi.

Atiker Konyaspor forması giyen oyuncular hakem Mete Kalkavan'a tepki gösteriyor.
Atiker Konyaspor forması giyen oyuncular hakem Mete Kalkavan'a tepki gösteriyor.

Kocaman, topu bilinçli olarak Trabzonspor'a fazla bıraktıklarını kaydederek şöyle devam etti:

  • "Esas amacımız topu kullanırken zaaflarından faydalanmaktı. İlk yarı biraz topu bırakma düşüncemizin daha üstüne çıkan durum bizim açımızdan handikap olsa da zaafları değerlendirerek kalemize yaklaştırmadan öne geçecek 2-3 pozisyon yakaladık. Ama bunları değerlendiremedik, 76-77. dakikadaki pozisyona kadar. Ancak bu da hatırlanırsa 4 tane hakemin gözü önünde kornere çıkan topun dönüşünde oldu. Bizim itirazımız, sahadaki oyuncularla devam ederken hatta korner atmaya hazırlanırken dönen top, arka arkaya 2 kornerle maç başından beri ilk defa pozisyon verdik."

Hakem Mete Kalkavan'ın penaltı kararını eleştiren Kocaman, "Her şey son derece yolunda kendi düşüncemiz etrafında giderken artık oyunun kontrolü konusunda biraz daha söz sahibi olma pozisyonunda olup taze oyuncularla skoru kendi lehimize çevirebilir miyiz, diye düşündüğümüz anda penaltıyla yakından uzaktan alakası olmayan bir karar verildi. Hakemin, VAR denilen sistemle gidip kenardan bakıp kararını düzelteceğini beklerken, hakem yanlış kararı ikinci defa yanlışlayarak maçın şeklini şemalini her şeyi bir anda değiştirdi." diye konuştu.

Hakem Mete Kalkavan kale vuruşunu işaret ediyor.
Hakem Mete Kalkavan kale vuruşunu işaret ediyor.

Kocaman, kendileri açısından da bakıldığında çok mesafe almaları gerektiğini belirterek, "Bu kadar hatalı, yanlı, yanlış karardan sonra dahi Konyaspor takımı golden sonra böyle reaksiyon vermemeliydi. Bu da bizim hatamız. Kendimizi düzeltmek zorunda olduğumuz, düzelteceğimizi düşündüğüm konu bu." şeklinde konuştu.

RESMİ SİTEDEN TEPKİ

Öte yandan Atiker Konyaspor, Trabzonspor maçının son düdüğünün ardından hakem Mete Kalkavan'ı hedef alan bir paylaşımda bulundu. Söz konusu paylaşımda, "Biz daha önce iki kez söylemiştik. Şimdi tescillendin..." ifadelerine yer verildi.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

🌪️ Fırtına gözünü zirveye dikti.

gzt Spor (@gztspor)'in paylaştığı bir gönderi ()