Aziz Yıldırım ve Mahmut Uslu'nun çıldırdığı anlar: Tezgahı iyi kurmuşsunuz

Fenerbahçe ve Beşiktaş arasında Kadıköy’de oynanan derbi son yılların en kısır derbisi olarak hafızalara kazınırken, protokol tribününde yaşananlar sahadaki maçtan daha heyecanlıydı. Maçta hakemin verdiği kararlara sinirlenen Aziz Yıldırım ve Mahmut Uslu adeta çılgına döndü.

Kadıköy'de kozlarını paylaşan Fenerbahçe ve Beşiktaş maçına oynanan futboldan çok protokol tribününde yaşananlar damga vurdu. İşte protokol tribününde yaşananlar.Fenerbahçe Başkanı, Beşiktaşlı yöneticilerin oturduğu tribüne dönüp sert ifadeler kullandı. Tam bu sırada tepki vermek için ayağa kalkmaya hazırlanan Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi'yi elinden tutan TFF Başkanvekili Nihat Özdemir “Ahmet otur, mesaj bana” diyerek ortamı sakinleştirmeye çalıştı.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Beşiktaş derbisini büyük bir heyecan içinde izlerken, hakem Hüseyin Göçek'in verdiği karar sonrası adeta çileden çıktı.

Bir ara sinirlerine hakim olamayan ve yerinden kalkarak Beşiktaşlı yöneticilerin oturduğu Protokol Tribünü'ne doğru yanaşan Yıldırım hem Futbol Federasyonu'na, hem de MHK'ye yönelik sert ifadeler kullandı.


“Bu nasıl yönetim? Böyle rezillik görmedim. Hakemler bu Beşiktaş'ı daha ne kadar koruyacak. Federasyonda Beşiktaşlı yönetici bırakmayacağım” diye bağıran Yıldırım'ın bu çıkışına Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi ayağa kalkarak karşılık vermek istedi. Tam bu sırada Çebi'nin yanında oturan Futbol Federasyonu Başkanvekili Nihat Özdemir duruma müdahale etti. Çebi'nin elinden tutan ve yerinden kalkmasını engelleyen Özdemir, “Ahmet otur, mesaj bana” diyerek ortamı sakinleştirmeye çalıştı.

Hüseyin Göçek'e de bir hayli tepki veren Başkan Aziz Yıldırım yönetici arkadaşları tarafından güçlükle sakinleştirildi. Yıldırım, Tosiç'in, Lens'e yaptığı faule sarı kart çıkması sonrası Göçek'e yine öfke kustu...Beşiktaş'ı yalnız bırakmamak için Ülker Stadı'nda kendileri için ayrılan yerde oturan Siyah-Beyazlı yöneticiler, Sarı- Lacivertli yönetici Mahmut Uslu'nun sözlerine hedef oldu.

- Yaşanan birkaç pozisyonun ardından Uslu, Beşiktaşlı kurmayların oturduğu bölgeye dönerek, “Hadi iyisiniz, tezgahı iyi kurmuşsunuz. Helal olsun” şeklinde tahrik edici sözler kullandı.

Uslu bunların yanı sıra federasyonu ve hakemleri hedef alan ağır ifadeler de sarf etti.
Mahmut Uslu'nun bu sözleri karşısında Siyah-Beyazlı yöneticiler ise soğukkanlılıklarını korudu. Aralarında sakin kalmaları yönünde birbirlerine telkinde bulunan yöneticiler, “Provokasyona kapılmayalım. Zaten onların istediği bu. Cevap vermeyip sadece maça odaklanalım” deyip Uslu'nun bu sözlerini karşılıksız bırakarak olayların büyümemesini sağladılar.