Aziz Yıldırım'dan olay Alex açıklaması

Aziz Yıldırım.
Aziz Yıldırım.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım katıldığı bir programda öğrencilerin sorularını yanıtladı. Türk sporunun yeniden yapılanması ve devlet kurumlarına bağlı takımların ligden çekilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Yıldırım, Alex’in Fenerbahçe’den gönderilmesi ile ilgili ise, "Aykut hocayı tuttuk, Alex’i gönderdik. Alex’i göndermeseydik antrenmana alınmayacaktı, her gün problemler yaşayacaktık" dedi.

Kayseri’de bir söyleşiye katılan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, okul girişinde yöneticiler ve öğrenciler tarafından karşılandı. Daha sonra okulun konferans salonuna geçen Yıldırım, burada öğrencilere seslendi.
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, aynı zamanda gelen soruları da yanıtladı.

Alex'in takımdan ayrılış süreciyle alakalı açıklamalarda bulunan Yıldırım, gelecek sezona dair önemli açıklamalarda bulundu.

Fotoğraf: İhlas
Fotoğraf: İhlas

Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkan bölümler şu şekilde;

AYKUT KOCAMAN İLE YOLA DEVAM

  • “Önümüzde biliyorsunuz bir başkanlık seçimi var. Bu seçimden sonra başkan olacak kişi buna karar verecektir. Ama benim şahsımla ilgili sorulduysa bu soru, benim böyle bir düşüncem yok. Yalnız takviye yapmak şart, her zaman takviye yapılır. Biz de gereken takviyeyi yapacağız."

"50 BİN KİŞİ ALEX'İ YUHALADI, BİR TEK BEN KALKTIM ALKIŞLADIM"

Alex’in takımdan nasıl ayrıldığı konusuna da açıklık getiren Yıldırım, Brezilyalı oyuncunun geldiği ilk yıllarda faydalı olduğunu, daha sonra ise sıkıntılar yaşandığını belirtti. Yaklaşık 50 bin kişinin stadyumda Alex’i yuhaladığını, sadece ayağa kalkarak alkışlayanın bir tek kendisi olduğunu sözlerine ekleyen Aziz Yıldırım, Alex’in Hertha Berlin’e gitmek istediğini ancak daha fazla ücret ödeyerek kendisini takımda tuttuklarını da söyledi.

Fotoğraf: İhlas
Fotoğraf: İhlas

Başkan Yıldırım, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

  • "Türkiye Alex’i tanımazken, biz Alex’i menajeriyle konuşarak o zaman Nobre’yi aldık. Nobre’yi alırken de Alex’in pazarlığını yaptık. Eşinin doğumu nedeniyle 6 ay sonra gelebileceğini söyledi ve biz o tarihte kendisiyle anlaşma yaptık. Bazı insanlar yazılar yazdı, ‘Alex Türkiye’ye gelmez, insanları kandırıyorsunuz’ diye. Ama sonra Alex Türkiye’ye geldi. İlk başta gayet faydalıydı, faydalı oyunlar ve maçlar oynadı. Belli bir noktadan sonra sıkıntılar yaşandı ve büyükleriniz tarafından statta yuhalandı. 50 bin kişiye yakın sizin gibi Fenerbahçeli olan taraftar tarafından yuhalandı, bir tek Aziz Yıldırım ayağa kalktı ve alkışladı. Sonra kendisi Hertha Berlin’e transfer olmak ve gitmek istedi. Mahmut bey, Ali Yıldırım, Murat Özaydınlı ve birkaç arkadaş onunla, menajeriyle görüşmeler yaparak sezon sonunda Hertha Berlin’den alacağı ücretten daha fazla ücret vererek Fenerbahçe’de kalmasını sağladılar."

"ALEX'İ BU KADAR BÜYÜTMEYİN"

Fotoğraf: İhlas
Fotoğraf: İhlas

Alex’in şu ana kadar herhangi bir takım çalıştırmadığını, bir yerde sportif direktör olmadığını, Fenerbahçe’den adına çok şarkılar söylenen insanların gelip gittiğini aktaran Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

  • "Bizde kaide ve genel düşüncemiz daima kulübe yardım eden ve yanında olan insanları korumaktır. Biz de o şekilde davrandık, Alex’i bu kadar büyütmeyin. Eğer o kadar büyük olsaydı şu ana kadar bir takım çalıştırırdı, bir yerde sportif direktör olurdu. Bu kulüpten Can’lar, Lefter’ler şarkıların söylendiği insanlar gelip gitmiştir. Bizler de gelip geçiciyiz. Ama önümüzdeki günlerde Alex gibi iyi oyuncular transfer etme mecburiyetimiz var. Onu da yapacağız."