Barcelona Lionel Messi'nin sözleşmesini 2021 yılına kadar uzattığını açıkladı

​Barcelona Lionel Messi'nin sözleşmesini 2021 yılına kadar uzattığını açıkladı
​Barcelona Lionel Messi'nin sözleşmesini 2021 yılına kadar uzattığını açıkladı

Barcelona, takımdan ayrılacağı iddiaları konuşulan dünya yıldızı Messi'nin sözleşmesini 2021 yılına kadar uzattığını açıkladı.

Barcelona, takımdan ayrılacağı iddiaları yüksek sesle konuşulan ve Juventus ile oynanan Şampiyonlar Ligi maçında yedek soyunan Lionel Messi'nin sözleşmesini 2021 yılına kadar uzattığını açıkladı.

Yeni sözleşmeye göre Messi'nin serbest kalma bedeli 700 milyon Euro.

Katalan temsilcisiyle sözleşme uzatma tarihinin gecikmesi nedeniyle son dönemde adı Manchester City ve Paris Saint-Germain gibi Avrupa'nın önde gelen diğer kulüpleriyle anılmaya başlayan 30 yaşındaki Arjantinli oyuncunun, serbest kalma bedeli 700 milyon avro olarak sözleşmeye eklendi.

Barcelona'nın altyapısına 13 yaşında katılan Messi, ilk resmi maçına 17 yaşında çıktı ve gösterdiği üstün performansla kulübün ve dünya futbolunun sembol isimleri arasına girdi. Lionel Messi, Katalan temsilcisinde 602 maçta 523 gol atarken, kaptanlığını yaptığı Arjantin Milli Takımı'nda da 61 kez fileleri havalandırdı.

Kariyerinde 5 Altın Top ve 4 Altın Ayakkabı ödülü bulunan Messi, Barcelona ile toplam 30 kupa (8 lig, 4 Şampiyonlar Ligi, 5 İspanya Kral Kupası, 7 İspanya Süper Kupa, 3 UEFA Süper Kupa, 3 Kulüpler Dünya Kupası) kaldırdı.