Barcelona'da Messi bilmecesi çözülüyor

Messi Barcelona ile sözleşme yeniliyor
Messi Barcelona ile sözleşme yeniliyor

Barcelona Başkanı Josep Bartomeu, Arjantinli yıldız Lionel Messi'nin 2018 yazında bitecek sözleşmesinin uzatıldığını ve resmi törenin önümüzdeki günlerde yapılacağını açıkladı.

2017 yaz transfer döneminde beklenen hamleleri gerçekleştiremeyen ve NeymarParis Saint-Germain'e kaptırarak taraftarların tepkisini çeken Barcelona, Camp Nou'nun yaşayan efsanesi Lionel Messi'nin sözleşmesini uzattığını açıklayarak ayrılık dedikodularına son noktayı koymayı planlıyor.

Arjantinli yıldızın Haziran 2018'de bitecek sözleşmesini hala resmi olarak uzatmayan Katalan ekibinin taraftarları, son günlerde Messi'nin 2018 yazında Manchester City'ye bonservis ücreti ödenmeden transfer olacağı yönündeki haberlerin ardından yönetimi eleştiri yağmuruna tutmuştu.

Ancak Başkan Bartomeu bu konuda sakin tavrını korurken en ufak bir şüpheye yer bırakmamak adına kendinden oldukça emin konuştu.

Aksamanın sebebi, evrak işleri ve takvim yoğunluğu

Haziran ayında Messi'nin kariyerini Barcelona'da sürdüreceğinin açıklanmasına rağmen yeni sözleşmenin imzalanmaması hakkında ülke basınına konuşan Bartomeu, ''Her konuda anlaştık ve imzalar atıldı. Üç sözleşmemiz var. Bir tanesi Messi Vakfı'yla. Vakıf başkanı olan kardeşiyle imzaları attık. İmaj haklar sözleşmesini ise babasıyla imzaladık. Üçüncü sözleşme olan iş sözleşmesini de futbolcunun yetkisini elinde bulunduran babasıyla imzaladık'' diyerek yeni sözleşmelerin imzalandığının altını çizdi.

Resmi açıklamadaki gecikmeyi evrak işleri ve takvim yoğunluğuna bağlayan Barcelona Başkanı, ''Leo milli takım kampından dönünce mukaveleye kameralar karşısında imza atacak. Biz yeni sözleşmeleri haziran ayında imzaladık ve evlendiği gün olan 30 Haziran'dan itibaren işleme koyduk. Hiçbir problem yok, geriye sadece imza protokolü kaldı. Yönetim olarak rahatız'' diyerek bu konuda endişe duymadıklarını ifade etti.

Durumun medyada konuşulduğu gibi olmadığını ve her şeyin olağan akışında gittiğini belirten Bartomeu, ''2 aydır imza törenini gerçekleştiremedik çünkü Messi'nin kendi düğünü, Japonya'daki sezon başı kampı ve Real Madrid ile oynanan İspanya Süper Kupası maçları vardı. Bu ay içerisinde yeni sözleşmeyi resmiyete kavuşturarak taraftarlarımızı mutlu etmek istiyoruz'' şeklinde konuşarak taraftarı yatıştırmaya çalıştı.