Barcelonalı eski futbolcudan Naim Süleymanoğlu'nun kabrine ziyaret

Eski Barcelonalı futbolcudan Naim Süleymanoğlu'nun kabrine ziyaret
Eski Barcelonalı futbolcudan Naim Süleymanoğlu'nun kabrine ziyaret

Eski Barcelonalı futbolcu Hristo Stoichkov, dünya ve Avrupa Şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymaoğlu'nun kabrini ziyaret etti. Stoichkov, Naim Süleymanoğlu'nun Edirnekapı Mezarlığı'ndaki kabrine gelerek çelenk bıraktı.

Bulgaristan'ın yetiştirdiği en önemli futbolcular arasında yer alan Hristo Stoichkov, kasım ayında vefat eden olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu'nun kabrini ziyaret etti.

Stoichkov, Naim Süleymanoğlu'nun Edirnekapı Mezarlığı'ndaki kabrine gelerek çelenk bıraktı.

Eski Bulgar futbolcu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Naim Süleymanoğlu ile çok yakın arkadaş olduğunu belirterek şu sözleri söyledi:

  • "Benim için dünyada ondan daha büyük sporcu yok. Arkadaşımın yanına geldiğim için mutluyum. Çok iyi arkadaştık. Dünya ve olimpiyat rekorları kıran bir sporcu. Her sporcu gibi onunla çok gurur duyuyorum. Hiçbir zaman nereden geldiğini unutmadı. Çok genç vefat etti ve bizi bıraktı."

Dostluklarının sonsuza kadar devam edeceğini vurgulayan Stoichkov, sözlerine şu şekilde son verdi:

  • "Beni hiçbir zaman bırakmayacak, ben de onu bırakmayacağım. Ben futbolcuyum o halterci ama sporcu her zaman sporcudur ve sporcuyu tutar. Onu her yerde her zaman anlatmak lazım. Herkese Naim'in kim olduğunu gösterdi. Benim için dünyanın en büyük haltercisi olarak kalacak."