Batuhan Karadeniz Sakaryaspor'a yeniden imza attı!

Batuhan Karadeniz.
Batuhan Karadeniz.

Tecrübeli forvet oyuncusu Batuhan Karadeniz, kısa süre önce ayrıldığı Sakaryaspor'a yeniden transfer oldu. Karadeniz, şampiyonluk umudu ve inancı olduğu için geri döndüğünü ifade etti...

Sakaryaspor'a transfer olduktan kısa bir süre sonra ayrılan Batuhan Karadeniz, yeniden yeşil siyahlı kulübe döndüğünü açıkladı. TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta zirve mücadelesi veren Sakaryaspor'da forma giydiği sırada sürpriz bir kararla sözleşmesini fesheden tecrübeli futbolcu, düzenlediği basın toplantısıyla yeniden Sakaryaspor'a döndüğünü açıkladı. Basın toplantısına Sakaryaspor Başkan vekili Halit Evin, Teknik Direktör Engin Korukır, Kaleci Ercüment Kafkasyalı ve teknik heyet de katıldı.

"Şampiyonluğa inandığım için döndüm!"

Düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Batuhan Karadeniz, "Öncelikle ben Sakaryaspor kulübünden hiç ayrılmadım. Sakaryaspor'dan ayrıldığımı da belirtmedim. Gerek başkanlarım, hocam da başta olmak üzere böyle bir durum olmadı. Ben yönetimden kendi adıma izin istemiştim bazı sebeplerden dolayı. Ondan sonrada geri geldim. Başkanım bir basın toplantısında inanmayanlar gitsin demişti ben inandığım için geri geldim. İnanmayanların arasında olmak istemedim. Hocam da sağ olsun bana olumlu baktı. Sezon başında Sakaryasporla anlaşırken başkan ve yönetim kuruluna bir söz verdik. Şartlar ne olursa olsun takımımızın başında olacağız dedik. Vicdanımın rahat olması için tekrardan geri geldim. Şampiyonluğa inancım olduğu için geri geldim. gereken cevabı gerektiği yerde her futbolcunun vermesi gerektiği yerde sahada bende vereceğim. Bunu gerek kamuoyu gerek ise Sakaryaspor taraftarı Tatangalar da görecekler" ifadelerini kullandı.

Korukır: Bu dönüş bizi çok sevindirdi

Sakaryaspor Teknik Direktörü Engin Korukır ise toplantıda, "Biz kimseyi yollamadık. Batuhan çok düzgün ve o kadar da saf bir çocuk. Yıllarca birçok futbolcu ile çalıştım. Döndüğüne çok sevindim. Bazen insanlar genci de, yaşlısı da doğruyu bulurken, güzel düşünerek bulurlar. Batuhan kardeşimizde çok güzel düşünmüş. Çünkü büyük bir camianın futbolcusu. Allahın izni ile çok güzel bir transfer yapmış olduk tekrar. Batuhan'ın dönüşü hem takımımız açısından hem de arkadaşları tarafından çok güzel olacaktır" sözlerine yer verdi.