Beck, hakeme tepkili: "Bize faul verdi sandım"

Kiev'e yenilgisiz gelen Beşiktaş, hakemin skandal kararıyla damga vurduğu maçta Dinamo Kiev'e 6-0 yenilirken, büyük tepki çeken penaltı ve kırmızı kart pozisyonunu Alman futbolcu Beck anlattı.

Şampiyonlar Ligi B Grubu 6. haftasında Ukrayna'nın Dinamo Kiev takımına 6-0 mağlup olan temsilcimiz Beşiktaş gruptan çıkma şansını yitirdi. Beşiktaş yoluna UEFA Avrupa Ligi'nde devam edecek.

Kiev'e yenilgisiz gelen temsilcimiz Beşiktaş, hakemin skandal kararıyla damga vurduğu maçta Dinamo Kiev'e 6-0 yenildi. Büyük tepki çeken penaltı ve kırmızı kart pozisyonunu Alman futbolcu Andreas Beck anlattı.

"Penaltı kararı yanlış, kırmızı kart kararı yanlış"

Alman futbolcu Beck kariyerinde hiçbir zaman hakemler hakkında konuşmadığını belirterek, "Ama öyle bir şey yaşandı ki konuşma gereği hissediyorum. Hakemin verdiği karar tamamıyla yanlış. Penaltı kararı yanlış, kırmızı kart kararı yanlış. Bu kadar önemli maçta böyle bir kararın alınmış olması üzücü, kızgınlık verici. Zaten o dönüm noktasıydı. Ondan sonra yapacak bir şey kalmadı" ifadelerini kullandı.

Penaltı pozisyonunu detaylı bir şekilde açıklayan Beck, "Rakip omzumdan temas etti ve koştuğunda da bu durumda ister istemez yere düşersin. Hakem düdük çalınca lehimize bir karar verdiğini düşündüm. Sonra penaltı verdi ve şaşkınlık yaşadım. Üzerine kırmızı kart da görünce daha büyük şaşkınlık yaşadım. Çok üzgünüz kızgınız. Önümüzdeki maçlara odaklanacağız. Bu maçta böyle birşey yaşamak bizi çok üzdü" ifadelerini kullandı.