Beşiktaş - Kayserispor maçı şehir dışında oynanabilir

Vodafone Park'ta zemindeki oluşan bozulmaların giderilmesi adına çalışmalar devam ediyor.
Vodafone Park'ta zemindeki oluşan bozulmaların giderilmesi adına çalışmalar devam ediyor.

Süper Lig'in 7. haftasında 29 Eylül Cumartesi günü oynanacak Beşiktaş - Kayserispor maçının Kayseri'ye alınma ihtimali güçleniyor. Vodafone Park zemininde yaşanan aşırı bozulma nedeniyle bakım çalışması yapılmaya başlanmıştı. Kayserispor karşılaşması ile çalışmaların sekteye uğramasını istemeyen Beşiktaş yönetimi TFF'ye başvurdu.

Vodafone Park'ın zemininin bakıma alındığı ve Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın hem federasyon hem de Kayserispor'a bu konuda başvuru yaptığı öğrenildi.

EROL BEDİR: BİZİM İÇİN DE İYİ OLUR

Kayserispor Başkanı Bedir, cumartesi günü İstanbul'da oynanması gereken Beşiktaş maçının Kayseri'de oynanma ihtimalinin olduğunu belirterek, "Beşiktaş maçının Kayseri'de oynanması ihtimali az değil, yüzde 51'in üzerinde bir ihtimal. Sanıyorum bu konu bugün netleşir. Biz de 'Tamam' dedik. Bunu kabul etmemizdeki en önemli etken, son maçta 2-0 yenilmemize rağmen taraftarlarımızın takımlarına ciddi bir şekilde sahip çıkması oldu. Eğer maç Kayseri'de oynanırsa daha dolu tribünlerde Beşiktaş ile baş edebileceğimizi düşünüyoruz. Deplasmanda da olsa takımımız alışkın, oradan da puan ya da puanlarla dönebilecek güçtedir" ifadelerinde bulundu.

ŞENOL GÜNEŞ: GELİŞMELERİ BAŞKAN BİLİYOR

Beşiktaş cephesinde ise bu konuda dün gece Fenerbahçe derbisinden sonra teknik direktör Şenol Güneş konuştu. Güneş kısaca; "Sahamız düzelir mi bilmiyorum, bu konuda sorular geliyor. Cumartesi düzelmezse Kayseri'ye gideriz. Nasıl bir gelişme var bilmiyoruz, Başkan biliyor" açıklamasını yaptı.

Vodafone Park'ta bugün çekilen bir fotoğrafta zeminde ciddi anlamda bozulmalar görülüyor.
Vodafone Park'ta bugün çekilen bir fotoğrafta zeminde ciddi anlamda bozulmalar görülüyor.

ÜÇ DEPLASMAN ÜST ÜSTE OLACAK

7. haftadaki Beşiktaş-Kayserispor maçı Kayseri'ye alınırsa siyah-beyazlı ekip üst üste 3 deplasmana çıkacak. Kayseri'den sonra 8. haftada Atiker Konyaspor (değişmezse) ve 9. haftada Göztepe karşılaşmaları fikstüre göre deplasmanda gözüküyor.