Beşiktaş, İbrahimovic’i neden reddetti! İşte gerçekler

​Beşiktaş, İbrahimovic’i neden reddetti! İşte gerçekler
​Beşiktaş, İbrahimovic’i neden reddetti! İşte gerçekler

Manchester United’tan ABD’nin Los Angeles Galaxy takımına transfer olan İbrahimovic’ hakkında flaş bir iddia gündeme geldi. Beşiktaş kendisine öneriler yetenekli futbolcu reddetti. Peki, ama neden?

Zlatan İbrahimovic’in uzun zamandır Mancnester United’tan ayrılacağı konuşuluyordu. Yetenekli futbolcu geçtiğimiz günlerde ABD’nin Los Angeles Galaxy takımına transfer oldu. Ancak İsveçli futbolcunun, Beşiktaş’ın kapısından döndüğü iddiaları herkesi şaşırttı. Hürriyet Gazetesi’nde yer alan haberde; Beşiktaş camiasından önemli bir ismin İbrahimovic’le ilgili yönetime bir teklifte bulunduğu belirtildi.

“Kaynak benden”

Söz konusu iş adamı “Zlatan İbrahimovic, Manchester United’dan ayrılıyor. Eğer onu transfer etmek isterseniz ben 10 milyon Euro’luk bir kaynak temin edebilirim. Eğer bu para yetmezse geri kalan tutarı da siz bulursunuz” ifadelerini kullandı.

“Büyük katkı sağlar”

Teklifi masaya yatıran Beşiktaş yönetimi, konuyu her yönüyle enine boyuna değerlendirdi. Siyah beyazlı yönetimde bir yanda “İbrahimovic, dünyaya açılma projemiz çerçevesinde marka değerine tanıtım açısından büyük katkı sağlar. Bu transferi yapalım” görüşü oluştu.

“Dengeleri bozar”

Beşiktaş yönetimi, İsveçli futbolcunun yıllık maliyetinden çekindi.
Beşiktaş yönetimi, İsveçli futbolcunun yıllık maliyetinden çekindi.

Ancak diğer yandan da “Kaynak için sponsor olsa da maliyeti çok yüksek. Takımda dengeleri bozar. Yaşı da çok ilerledi. Sportif olarak da bundan sonra çok fazla katkı sunamayabilir” fikri ortaya atıldı. Sonunda ikinci görüş ağır bastı ve Beşiktaş yönetimi 36 yaşındaki İbrahimovic’e “Hayır” dedi.

Yıllık 22 milyon Euro

2016 yılında PSG’den Manchester United’a transfer olan İbrahimovic, İngiliz kulübünden 1 yıl için yaklaşık 22 milyon Euro kazandı. 36 yaşındaki yıldız United formasıyla 53 resmi maça çıktı. Toplam 29 gol atan İbrahimovic, 9 da asist yaptı.

3 milyon dolar

Yıldız futbolcu geçtiğimiz günlerde ABD’nin Los Angeles Galaxy takımıyla, geçmişteki kontratları göz önüne alınınca çok düşük bir rakama imza attı. İsveçli golcü, imaj hakları hariç 2 yıllığına 3 milyon dolar karşılığında koydu.

Soon @lagalaxy

Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic)'in paylaştığı bir gönderi ()