Beşiktaş, Vida için Ukraynalılara rest çekti

​Beşiktaş, Vida için Ukraynalılara rest çekti
​Beşiktaş, Vida için Ukraynalılara rest çekti

Beşiktaş, Dinamo Kiev’in Domagoj Vida için talep ettiği rakamı ödemeyecek. Beşiktaşlı yöneticiler, Ukraynalılara “Ya bu paraya anlaşırız ya da ocak ayında Vida bize bonservissiz gelir” restini çekti.

Beşiktaş ile Dinamo Kiev arasında Domagoj Vida mücadelesi yaşanıyor...

Siyah-Beyazlılar, Hırvat stoperi kadroya katmaya kararlı. Bunun için ilk etapta yapılan 1.5 milyon Euro’luk teklif, Beck’in de satılmasıyla 2.5 milyona kadar çıktı. Buna karşın Dinamo Kiev, 4.5 milyon Euro bonservis bedeli talep ediyor. Ancak transfer maliyetleri konusunda artık uzmanlaşan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın geri adım atmaya hiç niyeti yok. Kulübün son olarak, “1 milyon Euro bile yukarı çıkmayız. Vida’yı ya şimdi verirsiniz ya da Ocak’ta bedavaya alırız” diyerek rest çektiği öğrenildi. Dinamo Kiev bu adımla köşeye sıkıştı, çünkü oyuncu Beşiktaş’la anlaşmış durumda ve Şampiyonlar Ligi’nde görev yapmak istiyor.

Gelirse Pepe’yle beraber...

Eğer Vida transferi gerçekleşirse, 28 yaşındaki oyuncu, Real Madrid’den transfer edilen Pepe’nin savunmadaki partneri olacak. Stoper olarak transfer edilen Gary Medel ise ya sağ bekte ya da ön libero olarak kullanılacak. Medel adının geçtiği 3 pozisyonda da başarıyla görev yapabiliyor. Yeni sezonla birlikte Marcelo gibi bir stoperi kaybeden Beşiktaş, Vida da gelirse yine çok sağlam bir savunma hattına kavuşmuş olacak.

(Kaynak: Fanatik)