Beşiktaş'ın eski hocasından şoke eden Cenk Tosun açıklaması

​Beşiktaş'ın eski hocasından şoke eden Cenk Tosun açıklaması
​Beşiktaş'ın eski hocasından şoke eden Cenk Tosun açıklaması

Beşiktaş'ın eski teknik direktörlerinden John Benjamin Toshack'ın Cenk Tosun'la ilgili açıklamaları Everton'ın gündeminde.

1998 yılında Beşiktaş’la Türkiye Kupası’nı kazanan Toshack, Beşiktaş’tan Everton’a transfer olan Cenk Tosun ile ilgili açıklamasıyla İngiliz basınında gündem oldu

Toshack, Cenk Tosun’u tanımadığını ve onu yakından izleme fırsatı bulamadığını belirtirken, Cenk Tosun’un başarılı olmasını istemediğini söyleyerek şöyle devam etti:

  • “Everton’ın onun için çok para harcadığını biliyorum, ayrıca onunla ilgili iyi yorumlar da duydum. Yalnız ben koyu bir Liverpool taraftarıyım ve Everton bizim en büyük rakibimiz. Bu yüzden Cenk Tosun’un başarılı olmasını istemiyorum”

Bu arada West Brom maçında bekleneni vermemesine rağmen Cenk Tosun’un Leicester City maçında da ilk 11’de sahaya çıkacağı öğrenildi. Bonuslarla birlikte toplamda 29,5 milyon avroya Everton’a transfer olan Cenk Tosun yeni takımıyla çıktığı iki maçta da henüz gol kaydedemedi.

İki maçta da ortalama 60 dakika görev yapan Cenk Tosun, Şampiyonlar Ligi kariyerinden vazgeçerek hayali olan İngiltere Premier Ligi’ni tercih etmişti.