Beşiktaş’ın Sakho taktiği! İşte detaylar

​Beşiktaş’ın Sakho taktiği! İşte detaylar
​Beşiktaş’ın Sakho taktiği! İşte detaylar

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve yöneticiler İngiltere seferinden döndü. Birçok önemli isimle temasta bulunan Beşiktaş, West Ham'lı Sakho konusunda fiyatı düşürmek için 31 Ocak'a kadar beklemeye kadar verdi.

Cenk Tosun'u Everton'a satan ve önemli bir gelir elde eden Beşiktaş'ta başkan Fikret Orman ve yöneticiler uzun süredir İngiltere'deydi. Burada birçok futbolcu ve menajerle görüşen siyah-beyazlı kafile yurda döndü.

West Ham United forması giyen Diafra Sakho, Beşiktaş ile her konuda anlaştı.
West Ham United forması giyen Diafra Sakho, Beşiktaş ile her konuda anlaştı.

Fanatik'in haberine göre; Ara transfer döneminde Cenk Tosun’u 22 milyon Euro (103 milyon TL) karşılığında İngiltere Premier Lig ekibi Everton’a gönderen Siyah-Beyazlılar, milli futbolcunun yerini doldurmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda 5 gündür Londra’da bulunan Başkan Fikret Orman, Asbaşkan Umut Güner ve hukuk işlerinden sorumlu yönetici Şafak Mahmutyazıcıoğlu, yapılan temasların ardından dün İstanbul’a döndü. Yeni forvet konusunda; Diafra Sakho, İslam Slimani ve Wilfried Bony için girişimlerde bulunan Beşiktaşlı yöneticiler, oyuncuların kulüplerine tekliflerini iletti.

2 isim askıya alındı

Beşiktaş, Sakho için 3 milyon Euro'luk teklifte bulundu.
Beşiktaş, Sakho için 3 milyon Euro'luk teklifte bulundu.

Sakho’yla her konuda anlaşma sağlayan ve kulübü West Ham United’la pazarlıklara başlayan Kara Kartal, bu futbolcu için Ada ekibine 3 milyon Euro’luk (13 milyon TL) teklifte bulundu. Siyah-Beyazlılar’ın; Wilfried Bony için Swansea City’den 20 milyon Euro’luk (93 milyon TL), İslam Slimani için ise Leicester City’den 10 milyon Euro’luk (46.5 milyon TL) geri dönüş alması sebebiyle bu 2 ismi şimdilik askıya alma kararı aldığı bildirildi. Başkan Fikret Orman’ın, yeni forvet konusunda maliyeti düşük tutmak için gerekirse transfer döneminin son günü olan 31 Ocak’a kadar bekleme kararı aldığı öğrenildi.

Gignac aşkı alevlendi!

Siyah-Beyazlılar’ın son 2 sezondur transfer hedefleri arasında yer alan Andre-Pierre Gignac, Kara Kartal’ın radarına tekrar girdi. 32 yaşındaki Fransız futbolcunun menacerler aracılığıyla önerilmesi sonrasında harekete geçen yönetim, oyuncunun kulübü Tigres’e bonservis talebini sordu. 3 milyon Euro’luk (13 milyon TL) geri dönüş alan Kara Kartal, sözleşmesi Haziran ayında sona erecek yıldız için 1 milyon Euro’luk (4.6 milyon TL) öneride bulundu.