Beşiktaş'ın yeni hedefi Atletico

​Beşiktaş'ın yeni hedefi Atletico
​Beşiktaş'ın yeni hedefi Atletico

Beşiktaş, Atletico Madrid'in yıldızı için harekete geçti. Siyah-beyazlılar deneyimli futbolcuyu kiralamanın formülünü arıyor.

Cenk Tosun'un boşluğunu doldurmak isteyen Beşiktaş, dört koldan futbolcu arıyor. Beşiktaş'ın menajerler aracılığıyla Kevin Gameiro için nabız yoklamaya başladı.

30 milyon Euro

Deneyimli futbolcu, Sevilla'dan Atletico Madrid'e 30 milyon Euro'ya transfer oldu.
Deneyimli futbolcu, Sevilla'dan Atletico Madrid'e 30 milyon Euro'ya transfer oldu.

Fanatik'in haberine göre; forvet transferi konusunda hem belirledikleri futbolcular hem de kulübe önerilen isimler üzerinden çalışmalarını sürdüren Siyah-Beyazlılar, son olarak Kevin Gameiro’yu hedefleri arasına aldı. Menajerler aracılığıyla iletilen öneri sonrasında 31 yaşındaki futbolcu için çalışma başlatan Kara Kartal’ın, Fransız ismi satın alma opsiyonuyla kiralama talebini İspanyol ekibine ilettiği kaydedildi. Kırmızı-Beyazlılar’a 1,5 sezon önce Sevilla’dan 30 milyon Euro karşılığında transfer olan tecrübeli oyuncu için Beşiktaş’ın, Atletico Madrid’ten gelecek cevabı beklemeye geçtiği öğrenildi.

Forma yarışında geride

Atletico Madrid’teki forma yarışında; Fernando Torres, Diego Costa ve Antoine Griezmann’ın gerisinde kalan başarılı oyuncu, başkent ekibinde bu sezon 17 karşılaşmaya çıkıp rakip fileleri 6 kez sarsmıştı. Öte yandan Gameiro için Fenerbahçe’nin de takipte olduğu kaydedildi.