Vincent Aboubakar bilerek mi oynamadı? Kendisi açıkladı

Vincent Aboubakar
Vincent Aboubakar

Vincent Aboubakar, Al-Nassr'dan bedelsiz olarak ayrılarak yeniden Beşiktaş'ın kadrosuna katıldı. Kamerunlu golcü, 2020-2021 sezonundaki takımdan ayrılışı ve sözleşmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Vincent Aboubakar, Beşiktaş ile üçüncü dönemine başladı. Kamerunlu golcü bugün basın mensuplarının karşısına çıktı.

Aboubakar'ın açıklamalarından satır başları:

  • "Burası benim evim. Döndüğüm için çok mutluyum. Eski mutlulukları yaşamak ve takıma katkı sağlamak için hazırım. O sezon milli takımda bir sakatlık yaşadım. Döndükten sonra Sivasspor maçının 45. dakikasında oyundan çıkmak zorunda kaldım. Aslında takım için fedakarlık yapmıştım. Kontratım uzayacak diye oynamazlık yapmadım. Evet, 30. maçta oynasam kontratım devam edecekti ama bununla bir bağlantısı yok."

  • "Fiziksel olarak çok iyi durumdayım. Maçlarda hocamız görev verirse oynayabilirim. Bu tamamen hocamızın kararı. İlk şampiyonluğu ve Avrupa'da aldığımız başarıları unutamıyorum. Burada bana gösterilen sevgiye karşılık vermek için elimden geleni yapacağım."

  • "Buradaki herkesi çok özledim. Neco'yu (Necip Uysal'ı) özellikle çok özlemiştim. Futbol değişken bir oyun. Herkes hak ettiği yere gidiyor. Ben de buradayım. Başarılar ve kupalar için buraya geldim. 2020 yılında da geriden gelip şampiyon olmuştuk hatırlarsanız. İnandığınız zaman her şey mümkündür. Her maça sonuna kadar odaklanmalıyız."

  • "Premier League'den, başka yerlerden de teklifler vardı ama ben burayı çok iyi bildiğim için Beşiktaş'ı tercih ettim. Buradan ayrılırken, bir gün geri dönebilecek şekilde ayrılmıştım. Burayı ailem gibi hissediyorum, bu hissiyat çok önemli."

  • "Sergen Yalçın ile bir problemim yok. Ona büyük saygı duyuyorum. Gelmeden önce Talisca'yla konuşmadım. Sakattı çünkü takımla birlikte değildi. Luiz Gustavo'yla bir konuşmam oldu sadece. Talisca buraya dönmek isterse elbette çağrıda bulunurum."
  • "Fenerbahçe menajerim ile görüştü. Ancak ben Türkiye’de sadece Beşiktaş’ta oynarım. Türkiye'de Beşiktaş'tan başka bir takıma transfer olmak hainlik olurdu. Buraya karşı çok önemli şeyler hissediyorum. Bütün takımlara saygı duyuyorum ama Türkiye'de sadece Beşiktaş'ta oynarım. Beşiktaş taraftarı, takımın 12. oyuncusu gibi. Her zaman büyük bir tutkuyla takımı destekliyorlar. Suudi Arabistan'da durum böyle değil. Beşiktaş taraftarının oluşturduğu atmosferle kıyaslanamaz bile."
  • "Hayatta tanıştığınız bazı insanlar sizin aileniz olur. N'Koudou, Rosier, Necip de benim için öyle. Necip'e özellikle büyük saygı duyuyorum. Rosier bazen şakalaşmaya, dertleşmeye ihtiyacı olan bir insan. Rosier ile aramızda neşeli bir ilişki var."