Beşiktaşlı Vida'ya kızan Ruslardan şaşırtan karar

Beşiktaşlı Vida'ya kızan Ruslardan şaşırtan karar
Beşiktaşlı Vida'ya kızan Ruslardan şaşırtan karar

2018 Dünya Kupası'na veda eden Rusya'nın taraftarları yarı finalde destekleyeceği takımı Beşiktaşlı Vida sayesinde seçmiş oldu.

Rus taraftarlar yarı final öncesinde destekleyeceği takıa karar verdi. 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Fransa’da kavga ettikleri İngiliz taraftarlarla düşmanlığını Beşiktaşlı Vida sayesinde bitiriyor.

Tepkilerin odağı Vida

Rusya’da düzenlenen FIFA Dünya Kupası çeyrek finalde Hırvatistan ile karşılaşan Rusya, penaltılarla elenmişti. Maçın sonunda ise Hırvatistan’ın savunma oyuncusu Beşiktaşlı Vida, bir video çekmiş, Ruslar bu videoya büyük tepki göstermişti. 2016’da Fransa’da oynanan Avrupa Futbol Şampiyonası’ndaki Rusya - İngiltere maçında iki ülkenin taraftarları çatışmış, bu tarihten beri aralarında husumet sürüyordu. İngiltere, bu husumetten dolayı Rusya’daki Dünya Kupası’na İngiliz taraftarların gidişine kota koymuş, daha sonra bu kota kaldırılmıştı.

Rusların ilgisi yüksek


Vida tepkilerin odağı oldu.nFotoğraf: İHA
Vida tepkilerin odağı oldu.nFotoğraf: İHA

Beşiktaşlı Vida’nın bu videosu yüzünden Ruslar Hırvatistan’ı desteklemek yerine İngiltere’yi destekleyecek. Tribünlerdeki Rus taraftar yoğunluğu sayesinde İngiltere taraftar avantajına sahip olmuş oldu.

Hırvatistan - İngiltere mücadelesi bugün saat 21.00’de oynanacak ve mücadeleyi Cüneyt Çakır yönetecek.