Beşiktaş'ta gol makinesi: 84 maçta 92 gol attı

Oğuzhan Akgün attığı golü takım arkadaşıyla kutluyor.
Oğuzhan Akgün attığı golü takım arkadaşıyla kutluyor.

Şenol Güneş yönetimindeki Beşiktaş, altyapıdaki yetenekli oyuncuları A takıma kazandırmaya devam ediyor. Siyah beyazlı ekip, son olarak Oğuzhan Akgün'le 2 yıllık profesyonel sözleşme imzaladı.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş, altyapıda forma giyen 17 yaşındaki Oğuzhan Akgün ile profesyonel sözleşme imzalayarak geleceğe yönelik önemli bir yatırıma imza attı.

Altyapıda attığı gollerin ardından hocaları tarafından Şenol Güneş’e raporlanan genç futbolcu, Beşiktaş ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. Siyah beyazlı formayla altyapıda 84 resmi müsabakaya çıkan Oğuzhan Akgün, 94 kez rakip ağları sarsmayı başardı.

Sağlık kontrolünden geçtikten sonra resmi mukaveleyi imzalayan genç golcü, “Kulübüm Beşiktaş ile 2 yıllık profesyonel sözleşme imzaladım. Her iki taraf içinde hayırlısını diliyorum. Şimdi daha çok çalışma zamanı.” İfadelerini kullandı.

Beşiktaş'ın yeni transferi Oğuzhan Akgün kimdir?

  • Futbola 2016 yılında Beşiktaş altyapısında başlayan 17 yaşındaki Oğuzhan Akgün, 2017 yılında U17 takımına geçti. Ardından U21 takımına yükselen futbolcu, geçtiğimiz yıl yeniden U19 takımında oynadı. Bu sezon 4 maçta forma giyen Oğuzhan Akgün, 1 gol attı. Beşiktaş altyapısında toplamda 84 maça çıkan golcü oyuncu, 92 kez gol sevinci yaşadı.