Beşiktaş'ta 'parti' krizi

32 yaşındaki Ryan Babel, bu sezon çıktığı 19 maçta 6 gol kaydetti.
32 yaşındaki Ryan Babel, bu sezon çıktığı 19 maçta 6 gol kaydetti.

Beşiktaş'ın Hollandalı oyuncusu Ryan Babel'in, 4-1 kaybedilen Kasımpaşa karşılaşmasından önce takım arkadaşlarına doğum günü partisi verdiği ortaya çıktı. İstanbul'un farklı mekanlarını sabaha kadar gezen siyah-beyazlı oyuncuların cuma günü idmanın akşam olması nedeniyle tüm günü uyuyarak geçirdikleri aktarıldı.

Beşiktaş'ın Süper Lig'de Kasımpaşa'ya 4-1 mağlup olduğu maç öncesi Ryan Babel'in takım arkadaşlarına doğum günü partisi verdiği öne sürüldü.

Milliyet'te yer alan habere göre doğum gününü çektirdiği bir video ile önce sosyal medyada taraftarla birlikte kutlayan Ryan Babel, Kasımpaşa maçı kampının bir gün öncesinde takım arkadaşlarına parti verdi.

Sabaha doğru biten doğum günü kutlamalarına Galatasaray'da oynayan Hollandalı oyuncu Ryan Donk'un da katıldığı belirlendi. Böylesine önemli bir müsabakadan önce alkolün de tüketildiği bir parti düzenleyen ve ertesi gün kampa giren Beşiktaşlı futbolcular, Kasımpaşa karşısında adeta tel tel dökülmüştü.

Beşiktaşlı futbolcular Kasımpaşa karşısında sahada varlık gösterememişti.
Beşiktaşlı futbolcular Kasımpaşa karşısında sahada varlık gösterememişti.

Katılanlar tek tek tespit edildi

Bu skandalı duyan Beşiktaş yönetiminin partiye katılarak profesyonelliğe aykırı davranan futbolcuların kimler olduğunu tek tek tespit ettiği vurgulandı. Beşiktaş'taki yabancı oyuncuların büyük çoğunluğunun yanı sıra bazı yerli futbolcuların da bu davete katıldığı öğrenilirken, kutlamaların sabahın ilk ışıklarına kadar sürdüğü aktarıldı.

İstanbul'un farklı farklı mekanlarını sabaha kadar gezen siyah-beyazlı futbolcuların cuma günü idmanın akşam olması nedeniyle tüm günü uyuyarak geçirdikleri bildirildi.

  • Kasımpaşa maçı öncesi yaşanan bu olayı yönetim kurulunda masaya yatıracak olan Beşiktaşlı idarecilerin partiye katılan oyunculara ceza verilip, verilmeyeceğini karara bağlayacakları ifade edildi.