Beşiktaş'ta Talisca seferberliği! TFF'ye gidiyorlar

​Beşiktaş'ta Talisca seferberliği! TFF'ye gidiyorlar
​Beşiktaş'ta Talisca seferberliği! TFF'ye gidiyorlar

Konyaspor maçında sarı kart gören ve Fenerbahçe derbisi öncesinde cezalı duruma düşen Talisca için Beşiktaş yönetimi seferberliğe geçti.

Fenerbahçe derbisi öncesinde Beşiktaş’ta Talisca seferberliği yaşanıyor. Siyah-beyazlılar cezalı duruma düşen Talisca için TFF’ye gidecek. Milliyet’in haberine göre; Beşiktaş, hakem Alper Ulusoy’un, Brezilyalı futbolcuya haksız bir kart gösterdiğini düşünüyor.

Siyah-beyazlılar, Talisca’nın Fenerbahçe derbisinde sahada olması için başvuruda bulunacak. Ali Turan ile girdiği ikili mücadelede rakibine faul yapmadığı halde sarı kart gören Talisca için hukuki tüm yolların kullanılacağı ifade edildi.

Beşiktaş hukuk servisinin hazırlamaya başladığı başvuru dilekçesini hafta başında TFF’ye gönderecek olan Beşiktaş Yönetimi, Caner’e görüntülerden ceza verilmesi gibi, Talisca’ya çıkan kartın da görüntüler yardımıyla iptal edilmesini isteyecek. Futbol Disiplin Talimatı’nın 86. maddesine göre kartın iptal edilmesi gerektiğini savunan siyah-beyazlılar dilekçede Talisca’nın savunmasına da yer verecek. 86. madde, sarı ve kırmızı kartlarda sadece şahısta hata halinde PFDK’ya kartı iptal etme yetkisi veriyor.

Konya’da gördüğü kartın ardından büyük bir şok yaşayan Talisca’nın maçtan sonra takım arkadaşlarıyla yaptığı konuşmada çarpıcı ifadeler kullandığı belirlendi. Brezilyalı futbolcunun, “İlk kez böyle bir sarı kart gördüm. Ne diyeceğimi bilmiyorum. Bana faul yapıldı, sarı kartı ben gördüm. Herkes görüntüleri izledi. O an adeta dondum kaldım. Fenerbahçe maçında oynamayı çok istiyorum” ifadelerini kullandığı aktarıldı.

Tarihi şans kaçtı

Konyaspor maçında sarı kart görerek Fenerbahçe derbisi öncesinde cezalı duruma düşen Anderson Talisca büyük bir şanssızlık yaşıyor. Sezonun ikinci yarısına golleriyle başlayarak Brezilya Milli Takım yetkililerinin dikkatini çeken Talisca gelecek hafta büyük bir fırsatı harcayacak.

İstanbul’a gelip Talisca ile görüşecek Brezilya heyeti daha sonra da Vodafone Park’taki Fenerbahçe derbisinde tribünde olacak. Talisca’yı yükselen formu sonrası canlı takip etmek isteyen Tite’nin yardımcıları, cezası nedeniyle yıldız oyuncuyu izleyemeyecek.

Dünya Kupası’nın kadrosunu şekillendiren ve 2 Mart’ta açıklanacak kadro öncesi son çalışmalarını yapan Brezilya’nın teknik kadrosu, Talisca hakkında da bir rapor oluşturacaktı. Ancak Fenerbahçe maçında sahada yer alamayacak olan 23 yaşındaki yıldız ile sadece tesislerde bir görüşme yapılacak. Ayrıca Bayern Münih maçı televizyondan takip edilecek.