Beşiktaş'tan Fenerbahçe'ye asrın çalımı

Fenerbahçe'nin İlgilendiği Özil'e Beşiktaş da göz dikti.
Fenerbahçe'nin İlgilendiği Özil'e Beşiktaş da göz dikti.

Beşiktaş, Fenerbahçe'nin de ilgilendiği Mesut Özil'i renklerine bağlamak için harekete geçti. Kara Kartal, Bu sezon sonunda Arsenal'le sözleşmesi bitecek olan Mesut Özil'e teklifini iletti, oyuncudan cevap bekliyor.

Yaklaşık 1 ay önce Mesut Özil'in menajeriyle İstanbul’da görüşen siyah beyazlılar, ilk teklifini iletti.

UEFA ile yapılan Finansal Fair-Play anlaşması gelecek sezon sona erecek olan Beşiktaş, hem Devler Ligi’nde ses getirecek hem de Süper Lig’i domine edecek çok daha güçlü bir kadro kurmayı hedefliyor.

Başkan Fikret Orman, takımı gençleştirmeyi düşünürken, üst düzey yıldızlara da siyah beyazlı formayı giydirmek istiyor.

Erkut Söğütle görüştüler
Bu kapsamda çalışmalarına şimdiden başlayan Kartal’ın en büyük hedeflerinden biri ise Mesut Özil.
Siyah beyazlılar, İngiliz devi Arsenal ile sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Türk asıllı Alman yıldız için harekete geçti.Transfer komitesinden bazı isimlerin yaklaşık 1 ay önce İstanbul’da Mesut’un menajerliğini yapan Erkut Söğüt’le bir araya geldiği ortaya çıktı.
Oldukça pozitif geçen ilk toplantıda Beşiktaşlı kurmaylar, resmi teklifini iletti.
Erkut Söğütle görüştüler Bu kapsamda çalışmalarına şimdiden başlayan Kartal’ın en büyük hedeflerinden biri ise Mesut Özil. Siyah beyazlılar, İngiliz devi Arsenal ile sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Türk asıllı Alman yıldız için harekete geçti.Transfer komitesinden bazı isimlerin yaklaşık 1 ay önce İstanbul’da Mesut’un menajerliğini yapan Erkut Söğüt’le bir araya geldiği ortaya çıktı. Oldukça pozitif geçen ilk toplantıda Beşiktaşlı kurmaylar, resmi teklifini iletti.
"Öncelik Beşiktaş'ın"
Görüşmede Mesut’un menajeri, siyah beyazlıları  umutlandıracak ifadeler kullandı.
Söğüt’ün, “Mesut, Beşiktaş’ı yakından takip ediyor. Özellikle Avrupa’da yaptıkları işler, stadın atmosferi ve üst üste şampiyonlukları onun ilgisini çekti, ancak şu an Türkiye’ye dönmeyi düşünmüyor. Eğer gelirse öncelik sizin, merak etmeyin” diyerek bu transferin ilerleyen zaman diliminde gerçekleşmesinin mümkün olduğunu ifade ettiği belirtildi.Sezon boyunca gerek oyuncuyla gerekse de menajerle temas halinde olmayı planlayan siyah beyazlıların, transfer dönemine girilmeden bir kez daha Mesut için temasta bulunacağı belirtildi.
"Öncelik Beşiktaş'ın" Görüşmede Mesut’un menajeri, siyah beyazlıları umutlandıracak ifadeler kullandı. Söğüt’ün, “Mesut, Beşiktaş’ı yakından takip ediyor. Özellikle Avrupa’da yaptıkları işler, stadın atmosferi ve üst üste şampiyonlukları onun ilgisini çekti, ancak şu an Türkiye’ye dönmeyi düşünmüyor. Eğer gelirse öncelik sizin, merak etmeyin” diyerek bu transferin ilerleyen zaman diliminde gerçekleşmesinin mümkün olduğunu ifade ettiği belirtildi.Sezon boyunca gerek oyuncuyla gerekse de menajerle temas halinde olmayı planlayan siyah beyazlıların, transfer dönemine girilmeden bir kez daha Mesut için temasta bulunacağı belirtildi.
Mourinho ve Inter söylentileri
Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin oyuncuyu takip etmesinin yanı sıra, Serie A ekiplerinden  Inter'in de Mesut Özil'le  ilgilendiği biliniyor.
Milano ekibinin başkanı Erick Thohir, Arsenal'deki geleceği belirsiz olan Mesut Özil'i istediklerini açıklamıştı.
Thorir, "Takımı güçlendirmek için çalışıyoruz. Mesut, Arsenal'den ocak ayında ayrılır mı bilmiyorum. Hocamız, takımı güçlendirecek oyuncuları biliyor. Mesut da ilgilendiğimiz futbolcuların başında" ifadeleriyle Mesut'u göz hapsine aldıklarını hissettirmişti.
Mourinho ve Inter söylentileri Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin oyuncuyu takip etmesinin yanı sıra, Serie A ekiplerinden Inter'in de Mesut Özil'le ilgilendiği biliniyor. Milano ekibinin başkanı Erick Thohir, Arsenal'deki geleceği belirsiz olan Mesut Özil'i istediklerini açıklamıştı. Thorir, "Takımı güçlendirmek için çalışıyoruz. Mesut, Arsenal'den ocak ayında ayrılır mı bilmiyorum. Hocamız, takımı güçlendirecek oyuncuları biliyor. Mesut da ilgilendiğimiz futbolcuların başında" ifadeleriyle Mesut'u göz hapsine aldıklarını hissettirmişti.
Diğer bir iddia ise başta Independent olmak üzere İngiltere basınında ortaya atıldı. Independent, menajerliğini Jose Mourinho'nun yürüttüğü  Manchester United'ın yıldız futbolcu için devre arası transfer döneminde girişim yapacağını öne sürdü.
Mesut'un devre arasında Manchester United ile anlaşması durumunda sezon sonunda bonservissiz bir şekilde transfer olacağı kaydedildi. 
28 yaşındaki futbolcu ve Portekizli menajer, Real Madrid'de birlikte çalışmışlardı.
Diğer bir iddia ise başta Independent olmak üzere İngiltere basınında ortaya atıldı. Independent, menajerliğini Jose Mourinho'nun yürüttüğü Manchester United'ın yıldız futbolcu için devre arası transfer döneminde girişim yapacağını öne sürdü. Mesut'un devre arasında Manchester United ile anlaşması durumunda sezon sonunda bonservissiz bir şekilde transfer olacağı kaydedildi. 28 yaşındaki futbolcu ve Portekizli menajer, Real Madrid'de birlikte çalışmışlardı.
Talisca Kartal'ın Devler Ligi performansına bağlı
Öte yandan kiralık olarak geldiği Beşiktaş’ta 2. sezonunu geçiren Talisca’nın kaderini Şampiyonlar Ligi’nde alınacak sonuçlar belirleyecek.Devler Ligi’nden şu ana kadar 12.5 milyon avro katılım, 3 milyon avro da performans primi olmak üzere 15.5 milyon avro kazanan Kartal, gruptan çıkması halinde bonservis için kaynak yaratacak.
Talisca’nın kariyerine Beşiktaş’ta devam etmek istemesini koz olarak kullanacak olan Beşiktaş, Benfica’ya iyi bir teklif sunup 23 yaşındaki yıldızın bonservisini almaya çalışacak. Ayrıca Talisca da yönetimle yaptığı görüşmede, “Gitmek istemiyorum. Beşiktaş’ta mutluyum. Burası yeniden doğduğum kulüp oldu” sözleriyle Beşiktaş'ta kalmak istediğini iletti.
Talisca Kartal'ın Devler Ligi performansına bağlı Öte yandan kiralık olarak geldiği Beşiktaş’ta 2. sezonunu geçiren Talisca’nın kaderini Şampiyonlar Ligi’nde alınacak sonuçlar belirleyecek.Devler Ligi’nden şu ana kadar 12.5 milyon avro katılım, 3 milyon avro da performans primi olmak üzere 15.5 milyon avro kazanan Kartal, gruptan çıkması halinde bonservis için kaynak yaratacak. Talisca’nın kariyerine Beşiktaş’ta devam etmek istemesini koz olarak kullanacak olan Beşiktaş, Benfica’ya iyi bir teklif sunup 23 yaşındaki yıldızın bonservisini almaya çalışacak. Ayrıca Talisca da yönetimle yaptığı görüşmede, “Gitmek istemiyorum. Beşiktaş’ta mutluyum. Burası yeniden doğduğum kulüp oldu” sözleriyle Beşiktaş'ta kalmak istediğini iletti.