Olay iddia! Beşiktaş, sezon sonu şampiyonluk kutlayacak

Beşiktaş
Beşiktaş

TFF, Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremlerin ardından ligden çekilen Hatayspor ve Gaziantep'in rakiplerine üçer puan verme kararı aldı. Beşiktaş yönetimi alınan bu karara tepki gösterdi ve yeni kararlar aldı. İşte tüm detaylar...

Beşiktaş, TFF’nin, ligden çekilen Gaziantep ve Hatay’ın rakiplerine üçer puan vermesi nedeniyle haksızlığa uğradıkları görüşünü yineledi. Siyah beyazlı kulübün yöneticileri, “TFF doğru olanı yapıp ligden çekilen takımların maçlarını geçersiz saysaydı, şampiyon bizdik. Bu yüzden şampiyonluk kutlamasını yapacağız.” dediler.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun, deprem felaketi nedeniyle Süper Lig’den çekilen Gaziantep FK ve Hatayspor’un rakiplerine üçer puan verilmesi kararına ilk günden itibaren tepki gösteren Beşiktaş Kulübü, konuyla ilgili iki önemli hamle daha yapma kararı aldı.

Siyah beyazlı kulübün asbaşkanı Emre Kocadağ, önceki gün yaptığı açıklamada, “Lig bittiğinde, mevcut şekilde tescil edilmemesini isteyeceğiz. Bununla ilgili resmî başvuruda bulunacağız” dedi ve bu konuda kesin kararlı olduklarını ifade etti.

UEFA ve FIFA'ya taşıyacaklar

Sonuna kadar konunun takipçisi olacaklarını ve UEFA ile FIFA’ya taşımaya kararlı olduklarını sık sık dile getiren Beşiktaş yöneticilerinin ikinci hamlesi daha da şaşırtıcı!

Siyah beyazlılar, lig bitiminde şampiyonluk kutlaması yapma kararı aldı. “TFF doğru olanı yapıp Gaziantep ve Hatay’ın bütün maçlarını geçersiz saysaydı, ligin lideri bizdik. Üstelik hem Galatasaray’a hem Fenerbahçe’ye ikili averajda üstün olduğumuz için şampiyon biz olacaktık” diyen Beşiktaş kulübü, lig bitiminde şampiyonluk kutlaması yapacaklarını açıkladılar.

"Süper Lig'in en iyisiyiz."

Beşiktaş’ın özellikle ikinci yarıda sergilediği performansla ligin en iyi takımı olduğunu kanıtladığını ifade eden Beşiktaş yöneticileri, “Objektif düşünen herkes takımımızın şampiyonluğu hak ettiği görüşünde. Biz de oyuncularımızın ve teknik heyetimizin bu başarısını karşılıksız bırakmayıp şampiyonluk kutlaması yapacağız.” diye konuştular.


  • Siyah beyazlılar kutlamanın ne zaman ve ne şekilde olacağı konusunda henüz bilgi vermemekle birlikte, söz konusu organizasyonun sezonun son haftasında İstanbul’da oynanacak Konyaspor karşılaşmasının ardından yapılması bekleniyor.