Brezilyalı futbolcunun annesinden Galatasaray açıklaması

​Brezilyalı futbolcunun annesinden Galatasaray açıklaması
​Brezilyalı futbolcunun annesinden Galatasaray açıklaması

Son günlerde ismi Galatasaray ile anılmaya başlayan Junior Tavares'in annesinden ilginç bir açıklama geldi.

Fatih Terim'in listesi doğrultusunda transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray, Brezilyalı genç oyuncu Junior Tavares ile temas kurdu.

Kiralama formülü

Claudio Taffarel genç oyuncuyu ikna etmeye çalışıyor.
Claudio Taffarel genç oyuncuyu ikna etmeye çalışıyor.

Akşam'ın haberine göre; Sarı-Kırmızılı takıma geri dönen kaleci antrenörü Claudio Taffarel, Brezilya’nın yükselen yıldızları arasında gösterilen Junior Tavares’i Galatasaray’a önerdi. Fatih Terim’in onay verdiği Brezilyalı yıldızla görüşmeler başladı. Taffarel’in bu transferde önemli bir rol oynadığı öğrenildi. Galatasaray ilk önce Tavares’i 1 yıllığına kiralayacak. 21 yaşındaki genç sol bekin satın alma opsiyonu da Sarı-Kırmızılı ekipte olacak.

45 maçta 3 asist

Brezilya’da liglerin sona ermesi ve transfer döneminin 2 Nisan tarihine kadar devam etmesi, Galatasaray’ın bu transferde zaman açısından elini güçlendiren en önemli faktör. Geçtiğimiz sezon Sao Paulo formasıyla toplamda 45 maça çıkan Junior Tavares, bu karşılaşmalarda 3 asistlik performans sergiledi. Transferde bu gelişmeler yaşanırken futbolcunun annesi Simone Tavares, sosyal medya hesabından, G.Saray’la ilgili haber karşısında, “Oğlumla ilgilendikleri doğru” açıklamasını yaptı.

18 Ocak’ta geliyor

G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim, daha önce yaptığı açıklamada Taffarel’e özel izin verdiklerini ve 18 Ocak Perşembe günü Türkiye’ye geleceğini söylemişti. Tafi’nin Türkiye’ye dönüşünde yanında Junior Tavares’in de bulunabileceği öğrenildi. Sarı-Kırmızılılar’ın transferdeki birinci önceliği olan sol bek bölgesindeki eksiklik böylece kapatılacak. Bu operasyonda büyük bir maliyet olması da beklenmiyor. Tavares, sürati ve bindirmeleriyle tanınıyor.