CAS'tan Trabzonspor'a ret

CAS binası.
CAS binası.

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi, Trabzonspor'un 2010-2011 Süper Lig sezonu şampiyonluğunun kendilerine verilmesi için yaptığı başvuruyu reddetti.

Fenerbahçe, Trabzonspor
Fenerbahçe, Trabzonspor

Yasal bir dayanak bulunamadı

Bu gerekçelerden dolayı Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi Trabzonspor'un yaptığı itirazları geri çevirdi. CAS tarafından yapılan açıklamada, “Trabzonspor’un şampiyon ilan edilmesinin izin verilmesine dair hiçbir yasal hüküm bulunmuyor” ifadelerine yer verildi.

  • Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu konuyla ilgili olarak daha önce yaptığı açıklamada, “Bütün argümanlarımızı büyük bir ciddiyet ve kararlılıkla ortaya koyduk. Bizim açımızdan gayet iyi bir duruşma oldu. Başarılı bir savunma yaptık. Karşı tarafta FIFA, TFF ve Fenerbahçe avukatları da kendi savunmalarını gerçekleştirdi. CAS bir adalet mekanizması ve CAS'ın adil davranacağına, adalet dağıtacağına inanıyoruz. Sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullanmıştı.
Ahmet Ağaoğlu
Ahmet Ağaoğlu

Konuyla ilgili Fenerbahçe Spor Kulübü'nün resmi twitter hesabından yapılan paylaşımda,"Bu sonuçla Fenerbahçemizin alın teri ile kazandığı 2010-2011 sezonu şampiyonluğu ‘bir kez daha’ tescillenmiştir." ifadelerine yer verildi.