Celta Vigo'dan Emre Mor'a büyük sürpriz

Celta Vigo'dan Emre Mor'a büyük sürpriz
Celta Vigo'dan Emre Mor'a büyük sürpriz

Celta Vigo tarihinin en pahalı ikinci transferi olan Emre Mor için kulüp 8 Eylül Cuma günü büyük bir organizasyon hazırlayacak.

Fenerbahçe'nin uzun süre peşinde koştuğu Emre Mor geçtiğimiz günlerde İspanyol ekibi Celta Vigo ile anlaştı. İspanyol kulübünün tarihine geçen Emre için yöneticiler özel bir tanıtım yapma hazırlığına girdi.

İspanya 1. Futbol Ligi (La Liga) kulüplerinden Celta Vigo, yeni transferi Emre Mor'u 8 Eylül Cuma günü basına ve taraftarına tanıtacak.

Celta Vigo Kulübünden yapılan açıklamada, Balaidos Stadı'nda düzenlenecek Emre Mor'un tanıtımının geçmiştekilerden farklı olacağı ve yenilikler içereceği bildirildi. Taraftarların milli futbolcunun tanıtımına çağrıldığı açıklamada, "Halka açık bir tanıtım olacak. Hiçbir Celtalının kaçırmak istemeyeceği bu özel günün keyfini çıkarmak ve Emre Mor'a sıcak bir karşılama yapmak için hepinizi Balaidos'a bekliyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Emre'nin, tanıtım sırasında düzenlenecek basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladıktan sonra Twitter aracılığıyla taraftarların yönelteceği soruları da cevaplayacağı ve bunun Celta Vigo Kulübündeki futbolcu tanıtımlarında bir ilk olacağı belirtildi.

Yaklaşık 12,5 milyon avro bonservis bedeli ile Almanya'nın Borussia Dortmund Kulübünden Celta Vigo'ya transfer olan ve 5 yıllık sözleşme imzalayan 20 yaşındaki milli futbolcu, sezon başına yaklaşık 2 milyon avro kazanacak. Celta Vigo'da kulüp tarihinin en pahalı ikinci transferi Emre'nin tanıtımı, 8 Eylül Cuma günü TSİ 21.00'de gerçekleştirilecek.