Cengiz Ünder'den Salah açıklaması: Daha çok yolum var

Cengiz Ünder
Cengiz Ünder

Serie A'da Roma formasını terleten milli futbolcu Cengiz Ünder, kulüp televizyonuna konuştu. Kendisinin Mısırlı yıldız Mohamed Salah'a benzetilmesi hakkında konuşan milli oyuncu, onun seviyesine ulaşmak için zamana ihtiyacı olduğunu belirtti. 2018 Dünya Kupası'na milli takım olarak katılamadıkları için büyük üzüntü duyduğunu belirten Cengiz, Dünya Kupası'nı yeteri kadar takip etmediğini dile getirdi. Genç yıldız son olarak Emre Belözoğlu'nun kendi açısından çok ayrı bir yere sahip olduğunu ifade etti.

İtalya'nın Roma takımında forma giyen milli futbolcu Cengiz Ünder, kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu.

Roma Kulübünün televizyonuna çıkan ve sorulara yanıt veren Cengiz Ünder, Muhammed Salah'a benzetilmesiyle ilgili, "Şu an için onunla kendimi kıyaslamak yanlış olur. Kendisi inanılmaz bir oyuncu. Umarım bir gün ben de onun gibi büyük bir futbolcu olurum" dedi.

"DÜNYA KUPASI'NA KATILMAK EN BÜYÜK HAYALİM"

Türkiye ile Dünya Kupası'na katılmanın en büyük hayallerinden biri olduğunu söyleyen Cengiz Ünder, Dünya Kupası'na gidemediğim için çok üzüldüm. 2018 FIFA Dünya Kupası'na gitmeyi çok istiyordum. Benim en büyük hayalimden biriydi. Maalesef bunu başaramadık. Tatildeyken maçları da pek izlemedim açıkçası" ifadelerini kullandı.

"EN İYİ GENÇ OYUNCU SEÇİLMEK BENİM İÇİN BÜYÜK ONUR"

Geçen sezon takımında en iyi genç oyuncu seçilmesiyle ilgili görüşlerini ifade eden Cengiz Ünder, "Geldiğim ilk senede bunu başarmak benim için gurur verici bir şey. Gelecek sezonda hedefim daha yüksek" şeklinde konuştu.

"TÜRK FUTBOLUNUN EN BÜYÜK FUTBOLCUSU EMRE BELÖZOĞLU'DUR"

Arşiv
Arşiv

Medipol Başakşehir'de beraber oynadığı Emre Belözoğlu ile ilgili değerlendirmede bulunan Cengiz Ünder, "Emre Belözoğlu'nun son zamanlarında onunla oynadığım için çok şanslıyım. Bence çok büyük bir oyuncu. Onun gibi futbolcu nadir gördüm. Bana her zaman tavsiye vermiştir. Tatilde de görüştük. Daha iyi kariyerim olması için iyi dileklerini de iletmiştir bana. Türk futbolunun en büyük oyuncusu benim için" diye görüş belirtti.

🐺⚽️💨

Cengiz Ünder (@cengizunder)'in paylaştığı bir gönderi ()