Cenk açıkladı! Geri mi dönüyor

​Cenk açıkladı! Geri mi dönüyor
​Cenk açıkladı! Geri mi dönüyor

Beşiktaş’tan 22 milyon Euro’ya Everton’a transfer olan Cenk Tosun ilk kez konuştu. Milli futbolcu geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş’tan 22 milyon Euro’ya Premier Lig ekibi Everton’a transfer olan Cenk Tosun, Ada’ya ayak bastığından bu yana ilk kez konuştu.

Gazete Habertürk'te yer alan röportajda dikkat çeken noktalar şöyle:

"Durum farklı"

Eşi Ecem Tosun ile birlikte yeni yuvalarına alışmaya başladıklarını belirten Cenk, "Yeni bir ülkeye, yeni bir ortama, yeni arkadaşlara, hatta yeni bir eve alışmak kolay değil. Her ne kadar Avrupa'da doğmuş olsam da bu durum farklı."

Cenk Tosun, Everton'a uyum aşamasında olduğunu söyledi.
Cenk Tosun, Everton'a uyum aşamasında olduğunu söyledi.

"Yıllardır oynadığım ligden, dünyanın en zor ligine gittim. Şu an için bocalamam çok normal. Zaten bunu hocam da söyledi."

"Kendisi benimle sürekli görüşüyor. Hiçbir sorunum yok. Bana uyum sorunumu atlattığımda yerimin ilk 11 olduğunu söyledi. Bana moral veriyor. Problem yok dedi.”

Ne zaman dönecek?

Tottenham ile West Bromwich maçlarına ilk 11'de başlayan, Leicester karşılaşmasında hiç oynamayan ve son Arsenal yenilgisinde 13 dakika şans bulan yıldız oyuncu, şu an için asla geri dönmek gibi bir niyetinin olmadığını belirtti.

Başkan Fikret Orman'ın, "Cenk'e kapımız açık, ne zaman isterse geri dönebilir" şeklindeki açıklamasını hatırlattığımızda tecrübeli golcü, "Sağ olsun, başkanımız sürekli bana destek verdi, hala da öyle. Geçenlerde böyle bir açıklama yapmış ama zaten bana da giderken öyle söyledi."

"Kendimi kanıtlayacağım"

"Ben Beşiktaşlıyım, orası benim yuvam. Ama şunu söylemekte yarar var: Savaşmadan, başarmadan hiçbir yere dönmem. Cenk Tosun'un nasıl bir futbolcu olduğunu, kim olduğunu İngiltere'de göstereceğim."

"Bu idealim var. İşimi yarım bırakmam. Buradaki misyonumu tamamladıktan sonra tabii ki şartlar olursa kulübüme geri dönerim ama bunun için çok erken" diye konuştu.

Aklı Beşiktaş'ta

Cenk Tosun sürekli olarak Beşiktaş'ı takip ettiğini söyledi.
Cenk Tosun sürekli olarak Beşiktaş'ı takip ettiğini söyledi.

Beşiktaş'ın maçlarını mümkün olduğunca takip ettiğini söyleyen Cenk, Bursa'da kaybedilen 2 puan için de konuştu ve şu ifadeleri kullandı:

"Bu sezon geçen yıllara oranla deplasmanlarda çok puan kaybettik. Bursaspor maçı kazanılsa büyük avantaj olurdu. Ama rakipler de puan kaybettiği için şu an giden bir şey yok. Ama bundan sonra puan kaybı olmamalı. Futbolda zaman zaman böyle inişler olabilir ama Beşiktaş çok kaliteli bir kadroya sahip. Hücum yönünden Türkiye'nin en iyi kadrosu oturmuş olması da cabası.

Zamanla olacak

"Tabii ben de Everton'da Beşiktaş'taki gibi o yakaladığım uyumu yakalamam lazım. Şu an takımı yeni yeni tanıyorum. İstanbul da benim nereye koşacağımı, ne yapacağımı biliyorlardı. Burada da zamanla bu olacak inşallah."