Cenk Ergün'den transferlerle ilgili önemli açıklamalar

​Cenk Ergün'den transferlerle ilgili önemli açıklamalar
​Cenk Ergün'den transferlerle ilgili önemli açıklamalar

Galatasaray'da Başkan Dursun Özbek ve Sportif Direktör Cenk Ergün Fransa'ya hareket etti. Havaalanında beIN SPORTS'a konuşan Cenk Ergün; Igor Tudor, transferler ve takımdan gidecek oyuncular hakkında önemli bilgiler verdi.

Transfer görüşmeleri için Fransa'ya uçan Cenk Ergün havaalanında gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. İşte Cenk Ergün'ün sözleri;

"Beklemediğimiz bir skor ama bu travmayı atlatmak zorundayız. Öncelikle camiadan taraftardan özür dileriz. En az onlar kadar çok üzgünüz. Tribünlerden gelen biriyim. İçimiz kan ağladı ama yapacak bir şey yok. Bulunduğumuz noktadan yeniden zirve yapmak zorundayız. Değişim içindeyiz, birçok yeni arkadaş katıldı, yenileri de katılacak.

Elenmemizde mazeretlerimiz çok. Kısa bir ara. İki hafta sonunda rakibin karşısına çıktık. Onlar hazırdılar. Birçok sebep var ama mazeretlerin arkasına sığınmamamız lazım. Bu durumdan güçlenerek çıkmamız lazım. Önümüzde 3 haftalık bir süreç var. Bu arada hazırlıklarımızı en iyi şekilde devam ettirip yine bir kamp süreci düşünüyoruz.Lige hazır olmamız lazım, şampiyon olacağız başka yolumuz yok.

Yönetimimizin bize vermiş olduğu destekle hocamızla devam ediyoruz. Ağır bir mağlubiyet. Bunun elbetteki yankıları olacaktır. İnandığımız projeyle devam etmek istiyoruz. Henüz gerçekleştiremediklerimiz var. Onları yaptığımız zaman daha tartışılabilir, değerlendirilebilir ortamın Tudor için oluşacağını düşünüyoruz. Sadece Tudor'un istediği oyuncular değil. Onun talep ettiği oyuncular yönetim ve başkanın da onayıyla oluşturuluyor. Elbetteki transfer dönemi boyunca bazı fırsatlar doğacaktır. Onları saymıyorum ama ona kendi istediği ve yönetimin de hem fikir olduğu takımı oluşturabilelilm ki o da kendisini gösterebilsin.

Belhanda'nın sakatlığı vardı çok az antrenman yapabildi. Yanılmıyorsam maçtan sadece iki gün önce antrenmana çıkmaya başladı takımla birlikte. Kolay değil. Zaten adaptasyon zaman gerektiren şeyler. Gomis de Belhanda da Maicon da çok iyi oyuncular. Sahaya çıkıp ellerinden geleni yaptılar. Kaliteleri de zamanla ortaya çıkacaktır. Mevcut kadroyla ilgili olarak teknik heyetle konuştuğumuz düşüncelerimiz var. Spesifik olarak isimler olmasa da performansı düşük olup uyarılacak olan ya da aramızdan ayrılan oyuncular olacak. Şu anda bunları zikretmek için doğru zaman değil.

Öte yandan Beinsports, Özbek ve Ergün'ün bu seyahatlerinde ne yapacaklarını da duyurdu.Öğleden sonra Paris'te Sofiane Feghouli'nin menajeri ile görüşecek yönetim West Ham ile 4.5 milyon Euro'ya el sıkışmıştı. Özbek ve Ergün buradan İngiltere'ye geçerek Imbula için Stoke City, Fernando içinse Manchester City ile bir görüşme gerçekleştirecek.

Kaynak: beIN Sports