Cimbom son teklifi yaptı: Fernando ile anlaşma yakın

Cimbom son teklifi yaptı: Fernando ile anlaşma yakın
Cimbom son teklifi yaptı: Fernando ile anlaşma yakın

Manchester City’nin gözden çıkarttığı Brezilyalı ön libero konusunda sıcak gelişmeler yaşanıyor. Sambacı, 4 milyon Euro yıllık ücret isterken Galatasaray, 3 milyon barajının üstüne çıktı.

Tüm sezonun Selçuk İnan-Tolga Ciğerci ikilisiyle gitmeyeceğini göz önünde bulunduran Galatasaray Yönetimi, sadece kanat değil ön libero bölgesine de bir an önce takviye yapacak. Fernando konusunda sıcak gelişmeler yaşanıyor.

Manchester City’de teknik patron Guardiola’nın takımda düşünmediği isimlerden biri olan Brezilyalı orta saha, ABD kamp kadrosuna da alınmamıştı. Pek çok talibi olan Fernando için yönetim elini çabuk tutuyor. Plan, satın alma opsiyonuyla Fernando’yu kiralamak. Sambacı yıllık ücret olarak 4 milyon Euro talep ederken, gelen haberler Galatasaray’ın 3 milyon Euro barajının üstüne çıktığı yönünde.

27 maçta oynadı

1.83 boyundaki Fernando, orta sahada oyunu her iki yönüyle oynayabiliyor. Geçen sezon 15’i Premier Lig olmak üzere 27 resmi karşılaşmada görev yapan Fernando, 2014’te 15 milyon Euro karşılığında Porto’dan transfer edilmişti. Eğer 29 yaşındaki oyuncu istediği ücrette indirime gitmeyi kabul ederse, iş bitecek.