Cimbom'dan Napoli'nin kanat oyuncusuna kanca

Cimbom'dan Napoli'nin kanat oyuncusuna kanca​
Cimbom'dan Napoli'nin kanat oyuncusuna kanca​

Galatasaray, İtalyan ekibi Napoli'de forma giyen Hırvat kanat oyuncusu Ivan Strinic'e yıllığı 2 milyon Euro'dan 3 yıllık sözleşme önerdi.

Galatasaray, Napoli forması giyen kanat oyuncusu Ivan Strinic'e ilgisini sürdürürken İtalya'dan yeni bir açıklama geldi.

İKİ OYUNCUYA DA TEKLİF YAPTI

Napoli'ye yakınlığı ile bilenen gazeteci Raffaele Auriemma, Galatasaray'ın Ivan Strinic'e yaptığı teklifi ve transferdeki son durumu anlattı. Raffaele Auriemma, Napoli'nin Galatasaray'a Ghoulam'ın durumunun belirsiz olması nedeniyle cevap veremediğini söylerken, sarı-kırmızılı takımın Hırvat oyuncuya yaptığı teklifi de açıkladı.

Napoli'de forma giyen Cezayirli sol bek Ghoulam
Napoli'de forma giyen Cezayirli sol bek Ghoulam

YILLIK 2 MİLYON EURO TEKLİF ETTİLER

Canlı yayında konuşan Auriemma, transferle ilgili "Galatasaray uzun süredir Hırvat oyuncuyu takip ediyor. Igor Tudor'un garanti vermesinin ardından yıllık 2 milyon Euro'dan 3 yıllık önemli bir teklif yaptılar. Ancak Napoli öncelikle Ghoulam'ın durumunun netleşmesini istiyor. Ghoulam'a göre bir cevap verecekler. Galatasaray bir hafta, 10 gün daha bekleyecek ve durum değişirse bir kez daha Napoli ile görüşecek" ifadelerini kullandı.

GALATASARAY İÇİN TAKAS İDDİASI DA VARDI

İtalyan basını geçtiğimiz günlerde Galatasaray'ın Strinic için Napoli'ye 3 milyon Euro teklif edeceğini, Napoli'nin teklifi beğenmemesi durumunda takasta Sinan Gümüş'ü kullanacağını iddia etti.

2015'te Dnipro'dan bedelsiz olarak kadroya katılan Ivan Strinic, geçtiğimiz sezon Napoli formasını 15 kez giyerken 2 de asist yapmıştı. Kariyerinde daha önce Hajduk Split forması da giyen Strinic, 2010 yılından bu yana terlettiği Hırvatistan Milli Takımı'nda 39 kez boy gösterdi.