Cocu ilk idmanında başarının şifresini verdi

Phillip Cocu
Phillip Cocu

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Phillip Cocu, sarı lacivertli takımın başında ilk idmanına çıktı. Cocu, ilk idmanında başarının şifresini verdi.

Fenerbahçe Futbol Takımı, yeni sezon hazırlıklarına yaptığı antrenmanla başladı.

Teknik direktör Phillip Cocu yönetiminde, Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'nde basına kapalı gerçekleştirilen antrenmanda futbolcuların, ilk olarak toplu fotoğraf çektirdikleri ardından da dayanıklılık artırıcı çalışmalar yaptıkları ifade edildi.

  • "Başarılı olmak için bireysel olarak değil takım olarak hareket etmeliyiz. Tabii ki çok kolay olmayacak ama zamanla ve birbirimize destek olarak başarıya ulaşabiliriz. Sizin maçlarınızı izledim. Kalitelisiniz ama kalite takım için kullanıldığında bir anlam ifade eder. Burada, kimse kendisini takımdan üstün görmeden, yaptığı işi severek hareket ettiği müddetçe başarı gelecektir. En önemli şey, yaptığınız işi severek yapmaktır. Futbolculuk dönemimden de çok iyi biliyorum; futbol oynamaktan daha zevkli bir şey yok. Sizin için de aynı şeyin geçerli olduğunu biliyorum. Bu yüzden birbirimize yardım ederek, takım olarak, yaptığımız işi severek hareket etmeliyiz. Zamanla benim felsefemi ve nasıl bir oyun anlayışına sahip olduğumu anlayacaksınız. Her şeyi paylaşacağız ve bu kulübü başarıya taşıyacağız"

Oyuncuların, çeşitli parkurlardan oluşan dayanıklılık koşularının ardından, dar alanda pas çalışmalarıyla antrenmanı tamamladıkları aktırıldı.

Sarı-lacivertli ekip, yarın gerçekleştireceği idmanla hazırlıklarını sürdürecek.