20.356 Takipçi

Sporun en ‘zıpır’ halini sizlerle buluşturuyoruz! Türkiye ve dünyadan tüm spor dallarına ait gelişmeleri kendimize ait bir dille anlatmaya devam ediyoruz. Sporu takip ederken keyif de alacağınıza eminiz.

Danimarkalı kaleciden ırkçı saldırıya maruz kalan Cemal'e maç daveti

Jonas Lössl, İngiltere'de bir okulda yaşıtları tarafından işkenceye maruz kalan Suriyeli Cemal'i arıyıor...
Jonas Lössl, İngiltere'de bir okulda yaşıtları tarafından işkenceye maruz kalan Suriyeli Cemal'i arıyıor...

Premier Lig ekibi Huddersfield Town'ın file bekçisi Jonas Lössl, İngiltere'de bir okulda yaşıtları tarafından işkenceye maruz kalan Suriyeli Cemal'i maça davet etmek istediğini açıkladı.

İngiltere'de 15 yaşında Cemal adındaki Suriyeli mülteciye yönelik ırkçı saldırı büyük tepki topladı.

Premier Lig ekibi Huddersfield Town'ın Danimarkalı tecrübeli kalecisi Jonas Lössl de bu saldırıya kayıtsız kalmadı ve Cemal'i maça davet etmek istediğini açıkladı.

Suriyeli Cemal'in ırkçı saldırıya maruz kaldığı anlar...
Suriyeli Cemal'in ırkçı saldırıya maruz kaldığı anlar...

Lössl sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Cemal'e sevgimi göstermek, onu ve ailesini Huddersfield Town'ın bir maçında misafir etmek isterim. Bunu ayarlamak için Cemal'le iletişime geçmeme yardımcı olabilecek birisi var mı?" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Suriye'deki iç savaştan İngiltere'ye kaçan bir çocuk, Huddersfield şehrinde okuduğu okulda İngiliz öğrencilerin zorbalığına maruz kaldı. Diğer öğrenciler 15 yaşındaki çocuğu yere yatırıp üzerine su döktü. Olaydan bir gün sonra Suriyeli çocuğun kız kardeşinin de benzer bir saldırıya uğradığı ortaya çıktı.

İLGİLİ HABERLER