Diagne'den sosyal medya açıklaması

Basın toplantısından kareler
Basın toplantısından kareler

Galatasaray'ın Senegalli golcüsü Mbaye Diagne, UEFA Avrupa Ligi'ndeki Marsilya mücadelesi öncesi basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Marsilya maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında Mbaye Diagne, sosyal medyadaki paylaşımlarının teknik direktör Fatih Terim ve kulüple ilgili olmadığını açıkladı.

  • Zaman zaman forma şansı bulamamasıyla ilgili olarak Diagne, "3 forvetiz ve hepimizin üzerine düşen görevler var, bunu en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Son kararı hocamız veriyor. Marsilya maçını kazanmaya geldik, umarım kazanarak ayrılacağız. Daha önce de destek gördük ve alışık olduğumuz bir durum. Avrupa Ligi'nde de Türkiye'de de destek gördük. Yarınki maça hazırız, tam konsantreyiz ve yenmek için hazırız" dedi.

  • Forma şansı bulamadığında sosyal medyada tepkiler gösterdiğinin hatırlatılması üzerine "Bu külüple veya hocayla bir durum değildi. Sosyal medyadaki paylaştığım şeyler. Futbolcular da insan ve duygusal tarafları var. Bazen duygusal taraftarlarını kontrol edemeyip reaksiyon gösteriyorlar: Hocamızla veya kulüple ilgili bir şey değildi" yanıtını verdi.

  • Marsilya takımıyla ilgili görüşlerinin sorulması üzerine de Mbaye Diagne, "Marsilya'nın büyük bir kulüp olduğunu biliyorum. Ancak biz burada işimizi yapmaya ve kazanmaya geldik" yanıtını vermekle yetindi.

  • "Hocayla ilişkin nasıl?" sorusu üzerine de golcü oyuncu, "Nocamızla iyi bir ilişkimiz var. Antrenman öncesinde ve sonrasında sık sık şakalaşxıyoruz. Ben de hocamız da İtalyanca konuşuyoruz. Antrenmanlar sonrası aramızda İtalyanca konuşuyoruz. Aramızda baba-oğul ilişkisi var" ifadelerini kullandı.

  • Galatasaray'ın golcüsü Mbaye Diagne, üst üste 2 maç takımda şans bulamamasının ardından yaptığı paylaşımda "Anlıyoruz, senin oğlun. Sorun değil. Bu bir şeyi değiştirmiyor. Allah her şeyi görüyor. Ancak kimsenin beni küçük görmesine, beni istediğinde kullanmasına izin vermem. Saygı duymalısınız. Eğer iyi kalpliyseniz Allah her zaman sizinle olur" ifadelerini kullanmıştı.