Divan kurulunda tarihi kare!

Divan kurulunda tarihi kare!
Divan kurulunda tarihi kare!

Aziz Yıldırım ile Ali Koç uzun zaman sonra bir araya geldi. İşte o buluşmadan dikkat çeken detay...

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulunun seçimli olağan toplantısı Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştiriliyor. Toplantıda başkanlığa, mevcut başkan Vefa Küçük ile Ufuk Aydın aday oldu.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile yönetim kurulunun hazır bulunduğu toplantının açılış konuşmasını Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük yaptı.

Vefa Küçük küskünleri barıştırmaya çalıştı.nFotoğraf: AA
Vefa Küçük küskünleri barıştırmaya çalıştı.nFotoğraf: AA

Vefa Küçük, Beşiktaş Kulübünün, Ziraat Türkiye Kupası yarı finalinde Fenerbahçe ile yapılan ve yaşanan olaylar nedeniyle tatil edilen, sonrasında ise Türkiye Futbol Federasyonunun kaldığı yerden tekrar oynanmasına karar verdiği derbi maça çıkmama kararını eleştirerek, şunları kaydetti:

"Federasyon, bize tam adil olmasa da aleyhimize olmayan, ortada bir kararla maçın kaldığı yerden devamına karar verdi. Beşiktaş Kulübüne saygı duyuyorum. Çıkmama kararı aldılar. Bu kararı saygıyla karşılamamız gerekir. Bizim 3 sene önce Rize-Trabzon arasında otobüsümüz kurşunlandı. Çok şükür üzücü bir şeyle sonuçlanmadı. Başkanımız ve yönetimimiz failler bulunana kadar Türkiye liglerine ara verelim önerisinde bulundu. Kısa sürede bulunmazsa da 'Biz Fenerbahçe olarak liglere devam etmeyeceğiz.' dedi. Divan kurulu olarak biz yönetimimize tavsiyede bulunduk. 'Devletimize güvenelim, Cumhurbaşkanımız ve ilgili Bakanlarımız faillerin yakalanacağı sözünü verdi. 'Lige devam edelim, Türk sporuna bizden yana yol ayrımı gelmesin.' dedik. Başkan ve yönetim kurulu lige devam etme kararı aldı. Aradan 3 sene geçti hala failler bulunmadı. Biz ölümle burun buruna gelmişken divan kurulu olarak yönetimimizi ligden çekilmemesi için aklıselime davet ettik. Diğer bahsettiğim kulüp federasyonun kararını protesto amacıyla maça çıkmama kararı aldı. Onların divan kurulu ve yönetiminin tutumu bu, bizim canımıza kastedildikten sonrası tavrımız bu. Farkı sizlere bırakıyorum."

"İki başkan adayını kahvaltıya davet ediyorum"

Vefa Küçük, 2-3 Haziran'da yapılacak Fenerbahçe Kulübünün kongresinde başkanlığa aday olan Aziz Yıldırım ve Ali Koç'u bir araya getirmek istediğini söyledi.

"Aziz Yıldırım ve Ali Yıldırım Koç'un birlik beraberlik mutabakatı yapması lazım." diyen Küçük, "İki başkan adayıyla da görüştüm ama bunu hiçbir zaman dile getirmedim. Eğer iki başkan adayımız da uygunsa haftaya cumartesi kahvaltıya davet ediyorum. 'Yıldırımlar mutabakatı' yapılmalı. Türkiye'de Fenerbahçe bir taraftadır, tek başına cumhuriyettir, diğer kulüpler amatörler dahil bir araya geldiğinde Fenerbahçe karşısında güçlü oluyor. Fenerbahçe'nin de Türk sporunun da birlik ve beraberliğe ihtiyacı var." değerlendirmesinde bulundu.

Vefa Küçük, divan başkanlığı seçiminde kendisini destekleyen Aziz Yıldırım ve Ali Koç'a da teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

İki isim tokalaştı

Aziz Yıldırım önce tepki gösterdi sonda Ali Koç ile tokalaştı. nFotoğraf: AA
Aziz Yıldırım önce tepki gösterdi sonda Ali Koç ile tokalaştı. nFotoğraf: AA

Fenerbahçe Divan Kurulu toplantısında Aziz Yıldırım ve Ali Koç bir araya geldi. Tokalaşan iki başkan adayından şu anda mevcut bulunan Başkan Aziz Yıldırım, tek isteğinin Fenerbahçe’nin beraat etmesi gerektiğini söyleyerek, "Benim başkanlıkla bir derdim koltuktan gitmek gibi bir sıkıntım yok. Fenerbahçe’yi halka açtık. Halk istediği gibi üye olabilir ve bu kulüpte söz sahibi olabilir. Aziz Yıldırım Yargıtay kararıyla beraber beraat kararı alacak. Ali Koç, Nihat Özbağ, Mithat Yenigün ve bütün yöneticiler beraat edecek. Fenerbahçe beraat edecek. Fenerbahçe’nin üzerindeki kara leke kalkacak. Yoksa Fenerbahçe’de böyle bir beklentim yok. Bu kulübün kapısında bekçi olmaya hazırım" dedi.

Ali Koç, Aziz Yıldırım'dan sonra konuşmanın doğru olmayacağını ifade etti. nFotoğraf: AA
Ali Koç, Aziz Yıldırım'dan sonra konuşmanın doğru olmayacağını ifade etti. nFotoğraf: AA

Başkan adayı Ali Koç ise "Başkanımızdan sonra konuşmak olmaz seçimimiz hayırlı olsun diyorum her şey Fenerbahçe için" ifadelerini kullandı.