Dursun Özbek'ın bonkörlüğü şaşırttı! Sneijder'in babasına ödenen rakam dudak uçuklattı

​Dursun Özbek'ın bonkörlüğü şaşırttı! Sneijder'in babasına ödenen rakam dudak uçuklattı
​Dursun Özbek'ın bonkörlüğü şaşırttı! Sneijder'in babasına ödenen rakam dudak uçuklattı

Ndiaye için 12 milyon Euro ödediği ortaya çıkan Galatasaray'ın Sneijder'in babasına da yüklü bir rakam verdiği ortaya çıktı.

20 Ocak'ta başkanlık görevini devreden Dursun Özbek'in bonkörlüğü şaşırtmaya devam ediyor. Habertürk'te yer alan haberde; Sneijder'in babasına 200 bin Euro ödendiği ileri sürüldü. Yeni Başkan Mustafa Cengiz ve yönetimi, göreve gelir gelmez kendilerini büyük bir mali krizin içerisinde bulmuş, eski başkan Dursun Özbek döneminde yapılan ödemelerle ilgili başlatılan incelemeler sırasındaki karşılaşılan tablo nedeniyle de adeta dumura uğramıştı.

Sneijder'in babasına 'katkı payı': 200 bin Euro

Eski başkan Dursun Özbek ve yönetiminin ödediği rakam herkesi şaşırttı.
Eski başkan Dursun Özbek ve yönetiminin ödediği rakam herkesi şaşırttı.

Cengiz ve ekibi, eski defterleri müfettiş titizliğiyle incelerken, yapılan skandal ödemelerden biri daha ortaya çıktı. Sezon başında Galatasaray’dan ayrılan Wesley Sneijder’ın babası Barry Sneijder’a 2015 yılında sözleşme uzatırken anlaşmaya katkısı nedeniyle 200 bin Euro (Şu andaki kurla 935 bin TL) ödendiği ortaya çıktı.

İmza parası 1.3 milyon Euro'ydu

enilenen sözleşme nedeniyle Hollandalı yıldızın temsilcisi Albers’e zaten menajerlik ücreti ödeyen Özbek yönetiminin, Sneijder’ın isteğiyle bu komisyonu da babasına ödediği öğrenildi.

Sneijder, 2015’te 1.3 milyon Euro imza parası ve senelik 3.2’şer milyon Euro karşılığında kontrat uzatmış, bu sezon başında anlaşamayıp ayrılmak zorunda kalmıştı.

Dursun Özbek yalanlamıştı!

Wesley Sneijder, sezon başında Galatasaray ile yollarını ayırdı.
Wesley Sneijder, sezon başında Galatasaray ile yollarını ayırdı.

Sözleşme uzatıldıktan sonra Sneijder’ın babasına dışarıdan para verildiği iddiaları gündeme gelmiş, ancak Mali Genel Kurul’da konuşan Dursun Özbek bunların gerçeği yansıtmadığını savunmuştu.

Üyelerin karşısına çıkan Özbek, “Bizim Sneijder’ın babasına komisyon verme, para ödeme gibi bir durumumuz söz konusu değil” demişti. Ancak çıkan ödeme belgesi bunun tam aksini ortaya koymuş oldu.