Emeklilik kararı Bolt’a şanssız geldi! Efsaneden buruk son

​Emeklilik kararı Bolt’a şanssız geldi! Efsaneden buruk son
​Emeklilik kararı Bolt’a şanssız geldi! Efsaneden buruk son

Usain Bolt için Londra’da düzenlenen Dünya Atletizm Şampiyonası tam bir kabus oldu. Kariyerinin son yarışında 4x100 metre bayrak yarışında mücadele eden Bolt sakatlandı ve kariyerine hüzünlü bir şekilde nokta koydu.

Atletizm pistlerinin yenilmez kahramanı Usain Bolt, Londra’da umduğunu bulamadı.

Dünya Atletizm Şampiyonası'nda 9 günün son yarışı erkekler 4x100 metre finaliydi.

ABD ile Jamaika arasında bir düelloya sahne olması beklenen yarışı Chijindu Ujah, Adam Gemili, Daniel Talbot ve Nethaneel Mitchell-Blake'in temsil ettiği Büyük Britanya 37,47'lik derecesiyle kazanarak sürpriz bir şekilde altın madalyaya ulaştı.

Mike Rodgers, Justin Gatlin, Jaylen Bacon ve Christian Coleman'ın yer aldığı ABD 37,52'lik derecesiyle gümüş madalyanın sahibi olurken Jamaika takımı ise büyük bir şok yaşadı. Omar Mcleod, Julian Forte ve Yohan Blake'in ardından son 100 metreyi koşan Usain Bolt, sakatlanarak yarışı yarıda bırakmak zorunda kaldı. Kariyerindeki son şampiyona olan Londra 2017'de önce erkekler 100 metre finalini 3. tamamlayarak hayal kırıklığı yaşayan Bolt, 4x100 metrede de sakatlanarak faal sporculuk hayatına üzücü bir şekilde veda etti.

Shuhei Tada, Shota Iizuka, Yoshihide Kiryu ve Kenji Fujimitsu'dan oluşan Japonya 38,04 ile bronz madalya kazanırken; Yiğitcan Hekimoğlu, Jak Ali Harvey, Emre Zafer Barnes ve Ramil Guliyev'in temsil ettiği Türkiye, tarihinde ilk kez katıldığı 4x100 metre finalini 38,73'lük dereceyle 7. sırada tamamladı.

(Kaynak: Eurosport)