Emmanuel Eboue’nin serveti eridi! Şimdi de evsiz kaldı!

​Emmanuel Eboue’nin serveti eridi! Şimdi de evsiz kaldı!
​Emmanuel Eboue’nin serveti eridi! Şimdi de evsiz kaldı!

Galatasaray’ın eski yıldızı Emmanuel Eboue tüm serveti kaybetti. Evsiz kalan Fildişi Sahilli futbolcu çocuklarının yüzüne hasret kaldı.

2011 yılında Arsenal'den Galatasaray'a transfer olan Emmanuel Eboue zor günler yaşıyor. Sarı-kırmızılı kulüpten ayrıldıktan sonra bir türlü dikiş tutturamayan Fildişi Sahilli futbolcu son olarak eski eşinin sebep olduğu mali sorunlarla uğraşmak zorunda kaldı. Yetenekli futbolcu, boşanma kararının ardından hayatının tamamen alt üst olduğunu söyledi.

“Hasta değilim”

Eylül ayında AIDS olduğu iddia edildiği için Limosol'a transferi yatan Eboue, o dönemde hastalığın dedikodudan ibaret olduğunu söylemişti. Eboue, Londra'da yapılan tüm testlerin negatif çıktığını da belirtmişti.

Polislerden saklanıyor

Emmanuel Eboue uzun yıllar Arsenal forması giydi.
Emmanuel Eboue uzun yıllar Arsenal forması giydi.

İngiliz basına göre Eboue, boşanma davasının ardından yüklü bir tazminat ödemek zorunda kaldı. Neredeyse bütün servetini kaybeden Eboue, Londra'da ki evinde polislerden saklanarak yaşıyor.

İntihar etti!

Emmanuel Eboue açık yüreklilikle yaşadığı zor günleri anlattı.
Emmanuel Eboue açık yüreklilikle yaşadığı zor günleri anlattı.

Ada basınına konuşan Eboue, "Tanrı'nın bana yardım etmesini istiyorum. Çocuklarımı göremiyorum. Eski eşim bana onları göstermiyor. Onların seslerini duymamak canımı yakıyor. Bu nedenle intihar ettim. Çocuklarımı göremedikçe bu düşünce yine aklımdan geçiyor. Onlar yokken ben yapayalnızım" dedi.

Parasını eşi yönetiyordu

Emmanuel Eboue çocuklarına hasret kaldığını açıkladı.

Eboue, "Yaşadığım evi eşime devretmem gerekiyor. Koridorlar valizlerle dolu. Karanlıkta oturuyorum. Sanki her an polis gelecek ve beni evden zorla çıkartacaklarmış gibi geliyor. Bunları yaşıyor olmam adil değil. Sonuna kadar savaşacağım, evimi bırakmayacağım. Eski eşim kariyerim boyunca mali işlerimi yönetti. Ona çok güvendim. Ama düştüğüm durum ortada" diye konuştu.

Ayrıca Eboue daha önce formasını giydiği kulüplere seslendi ve yardım beklediğini söyledi.