Emre Akbaba transferinin gizli kahramanı!

Erden Timur, geçtiğimiz günlerde Barcelona ile imzalanan anlaşmada da boy göstermişti.
Erden Timur, geçtiğimiz günlerde Barcelona ile imzalanan anlaşmada da boy göstermişti.

Galatasaray'ın Emre Akbaba transferinde kilit rol oynayan NEF İcra Kurulu Başkanı Erden Timur açıklamalarda bulundu. Timur, gerekirse diğer transferlerde de yardımcı olabileceklerinin altını çizdi.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Galatasaray, Emre Akbaba transferinde mutlu sona ulaştı. Sarı kırmızılı ekibe mali anlamda destek veren NEF İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Sponsoru oldukları sarı kırmızılı kulübe yardım olmaya hazır olduklarını belirten Timur, ihtiyaç duyulması halinde diğer transferlerde de destek verebileceklerinin altını çizdi. Timur ayrıca, Emre Akbaba transferine yardımcı olarak sarı kırmızılı taraftarları rahatlatmayı amaçlarını da ekledi.

  • “Forma sponsoru olduğumuz ve Galatasaray'ın ana sponsoru olarak sarı-kırmızılı Kulübe her zaman yardım etmeye hazırız. Fınansal Fair Play yüzünden mali dengeyi sağlaması açısından ve Galatasaray taraftarlarını rahatlamak neticesiyle Emre Akbaba transferı için elimizden geleni yaptık. Gerek görülürse diğer transfer için de her zaman yardıma hazır olacağız. Galatasaray yönetimine bunu bildirdik"

ERDEN TİMUR KİMDİR?

  • 36 yaşındaki Erden Timur, 2010’da İstanbul’a gelerek kurduğu Nef ile yazdığı başarı hikayesiyle tanındı. Yarattığı Foldhome ve Foldoffice konseptleriyle sektöre birçok ilk kazandıran Timur, 1982 yılında Mersin’de doğdu. Orta öğrenimini Tarsus Amerikan Koleji’nde tamamlayan Timur, 2005 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Ardından London School of Economics’te ekonomi eğitimi alan Timur, 2010 yılında kurduğu Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş. ile iş hayatına atıldı.Nef markalı konut sektöründe geçen yılı ciro, satış ve teslimatta üç ayrı rekorla kapattı. Geçen yıl 1.950 konut satışından 1,5 milyar lira ciro elde eden şirket son iki yılda 3 bin 850 adetlik konut teslimatına imza attı. Nef, bu rakamlara göre tam dört yıl üst üste konut satışında sektör liderliğine imza atmış oldu.