Emre Akbaba'ya olay suçlama: Fenerbahçe'ye ayıp etti

Emre Akbaba
Emre Akbaba

Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Galatasaray'a imza atan Emre Akbaba'nın transfer sürecine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, sarı kırmızılı ekibin düşük teklifine sinirlendiğini belirtirken, Ali Koç'un duruşundan övgüyle bahsetti. Çavuşoğlu ayrıca Emre Akbaba ve menajerinin Fenerbahçe'ye ayıp ettiğini söyledi.

Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında büyük bir rekabet yaşanmasına sebep olan Emre Akbaba transferinin perde arkasını anlattı.

Beyaz TV ekranlarında katıldığı programda Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un transfer sürecinde dik bir duruş sergilediğini belirten Çavuşoğlu, Emre Akbaba ve menajerinin sarı lacivertli kulübe ayıp ettiğini söyledi. Galatasaray’ın ilk etapta yaptığı 2.5 milyon avroluk teklife sinirlendiğini de aktaran Çavuşoğlu, sarı kırmızılı ekibin son anda harekete geçerek teklif yükselttiğini ve transferi bu şekilde neticelendiğini kaydetti.

  • “Ali Koç başkan seçildikten bir süre sona beni aradı. Emre Akbaba'yı sordu. Galatasaray'dan teklif var ama arkası gelmedi dedim. Size lazımsa verelim dedim. Ali Koç sonra Galatasaray ile bir anlaşmanız varsa biz hiç girmeyelim dedi. Ali Koç, Emre Akbaba konusunda bana 'Emre, Galatasaray'a gitmek istiyor. Galatasaray ile bir anlaşmanız varsa hiç görüşmeyelim' dedi. Allah'ı var, Ali Koç o konuda koç gibi dik durdu. Sezon sonu da Kasımpaşa Emre için 3 milyon euro teklifte bulundu bize. Ama olmadı anlaşma. Emre istemedi. Sonra geçtiğimiz haftalarda Abdurrahim Albayrak, Ali Dürüst'ün de olduğu bir ortama davet etti beni. Ben Alanyaspor Başkanı olarak kimsenin ayağına gitmem. Ama kulübümüzün menfaati için Albayrak beyin davetine icabet ettim. Emre Akbaba konusunu konuştuk. Masaya kalem kağıtlar çıktı. Bana 2 milyon 250 bin euro teklifte bulundular. Ben orada kendilerine Emre'yi böyle bir rakama vermem kabul edilemez dedim. Teklif bana komik geldi. Biraz sinirlendim toplantı bitti."

Emre Akbaba ve menajerinin yaptığı görüşmeler neticesinde milli oyuncunun sarı lacivertli takımda giyeceği forma numarasına kadar birçok detayın netleştiğini belirten Çavuşoğlu, Fenerbahçe’ye transfer olmaması halinde kadro dışı bırakılacağı yönünde tehdit ettiği iddialarını da net bir dille yalanladı.

  • " Ben Emre'yi Fenerbahçe'ye teklif etmedim. Talep zaten onlardan geldi. Hatta Emre'nin menajeri Comolli ve Cocu ile bile oturmuş. Forma numarasına kadar konuşulmuş. Herkes doğruları konuşsun. Şapkalarını önüne koysunlarEmre ve menajeri, Fenerbahçe'ye yanlış yaptı. Emre bana, 'Galatasaray'a gitmeyeceğim' dedi. O zaman neden Fenerbahçe ile görüşüyorsun? Ben Fenerbahçeli olduğum için değil, Emre Akbaba'nın menajeri Fenerbahçe ile anlaştığı için görüştüm. Sonra Emre, 'Fenerbahçe'ye gitmek istemiyorum' dedi. Cocu'ya söyledin mi ben size gelmek istemiyorum diye sordum. Hayır söylemedim dedi. Niye?"

Hasan Çavuşoğlu ayrıca, Emre Akbaba'nın geçtiğimiz sezon Medipol Başakşehir'e transfer olmak için de "Başakşehir'de oynamak istiyorum, müsaade edin. Burada artık konsantre olamam" dediğini aktardı.

  • "Aynı menajer geçen sezon devre arasında Emre ile yanıma geldi. 'Bize Başakşehir'den teklif var. Biz de anlaşmak istiyoruz" dedi. Hatta Emre de "Başakşehir'de oynamak istiyorum, müsaade edin. Bundan sonra Alanyaspor'a konsantre olamam' dedi. Bana dedi Emre bunu... Sonra Başakşehir ile anlaşamadılar bizimle devam etti. Sonuçta bizim çocuğumuz."