Emre Akbaba'nın Galatasaray inadı

Emre Akbaba
Emre Akbaba

Galatasaray'ın Alanyaspor'dan kadrosuna kattığı Emre Akbaba, sarı kırmızılı kulübün dergisine verdiği röportajda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Tecrübeli futbolcu hedefleri arasında İspanya'ya gitmek olduğunu da dile getirdi.

Aytemiz Alanyapsor'la özellikle son 2 sezonda gösterdiği performansla kendisine İstanbul devlerinin kapılarını aralayan Emre Akbaba, zorlu transfer sürecini kulüp dergisine verdiği röportajda anlattı.

Galatasaray'a olan sevgisini dile getiren genç oyuncu, Jardel ile olan ilginç anısını anlattı. Alanyaspor yöneticileri ile arasında geçen transfer diyaloğuna da değinen genç yıldız, süreci tüm detayları ile gözler önüne serdi.

İşte Galatasaray'ın yeni transferi Emre Akbaba'nın kulüp dergisine verdiği röportajın önemli satır başları;

GALATASARAY İNADI

  • “Sonuçta serbest bir oyuncu değildim, bonservisim kulüpteydi. Eski kulübümün bazı beklentileri vardı fakat ben onlara Galatasaray’a gitmek istediğimi ilettim. Onlar da bana başka kulüplerle anlaştıklarını ifade ettiler. Hatta geçen sezon arasında başlamıştı teklifler. Evet, sonuçta profesyonel oyuncuyuz ama sevdiğimiz bir takım var. Bu görüşmeler yaşanırken Alanyaspor antrenmanlarına devam ediyordum. Gönlümde her zaman Galatasaray vardı. ’Siz başka bir takımla anlaşmış olabilirsiniz ama ben istemiyorum’ dedim. Ertesi gün beni tekrar kulübe çağırdılar ikna etmek için, onlar da kendi açılarından haklı olabilirler, fakat sonuç değişmedi. Sonuçta bir karar vermem gerekiyordu. Aileme de danıştım. Ama herkes benim gibi düşünüyordu. Babam olsun, eşim olsun, tüm ailem Galatasaray’a gitmemi istemişti.”

JARDEL İTİRAFI

  • “Bir tanesi milli takımın Kosta Rika’ya karşı oynadığı Dünya Kupası maçı Diğeri ise Süper Kupa finalinde oynanan Real Madrid maçı Mario Jardel golü attığında sevinçten ağlamıştım.”

ALİ SAMİ YEN ÖZLEMİ

  • “Ali Sami Yen Stadı yıkıldı ve orada maç izleyemedim. Türk Telekom Stadı’nda maç izlemek istedim ve o hayalime ulaştım. Sosyal medyada çıkan fotoğrafı çektirdiğimde Kahramanmaraş’ta oynuyordum ve daha 20 yaşındaydım. Ali Sami Yen Stadı’na veda edildiği zamanlarda sosyal medyada bir paylaşımım olmuştu, çünkü Ali Sami Yen’de maç izleyemediğim için halen çok üzülürüm. Galatasaray’da oynamak ise hayalden çok daha ötesiydi ve bugün buradayım.”

FATİH TERİM İLE İLK DİYALOG

  • “Hoca ile ilk konuşmamızda transferin hayırlı olmasını diledi. Göztepe maçından önce antrenman durumumu sordu, ben de iyi durumda olduğumu söyledim. Açıkçası ben o maçta en fazla 5-10 dakika şans bulurum diye düşünüyordum, o da bulursam Ama Fatih Hoca bana güvenip 30 dakika forma şansı verdi. Oyuna girmeden önce oynayacağım mevki üzerine konuştuk yalnızca.”

HEDEFİ LA LİGA

  • “Öncelikle burada kupalar kazanmak istiyorum. Belki ileride hem kendimi daha iyi geliştirebilmek hem de kulübüme para kazandırmak için Avrupa’da futbol hayatımı sürdürmeyi düşünebilirim. Hedeflerim arasında İspanya Ligi var diyebilirim.”