Emre Çolak'tan itiraf: Taraftarın yüzüne bakamıyorum

emre çolak
emre çolak

La Liga ekiplerinden Deportivo forması giyen Emre Çolak, İspanya günlerine ilişkin çarpıcı bir açıklama yaptı. Çolak, aldıkları kötü sonuçlar sebebiyle taraftarın yüzüne bakamadıklarını söyledi.

La Liga'da 29 maçta sadece 4 galibiyet elde edebilen ve 20 puanla ligin son sıralarına demir atan Deportivo La Coruna'da forma giyen Emre Çolak, takımın içinde bulunduğu durumla ilgili olarak flaş açıklamalar yaptı.

Futbolu yaşayan bir şehirde bulunduğunu vurgulayan Emre, takım olarak verdikleri kümede kalma savaşı hakkında konuştu. Kötü sonuçlar nedeniyle sokağa çıkmaya çekindiğini dile getiren Emre, "Deportivo taraftarları futbolu yaşıyor ve takımı iyi bir pozisyonda görmek istiyor. Kulüp bulunduğu bu pozisyonu hak etmiyor. Coruna'da genellikle sokağa çıkar ve yürürüm, ancak şu anda fazla dışarı çıkmak istemiyorum. İnsanların yüzünü görmek istemiyorum çünkü mutsuz olduklarını ve bu durumdan sorumlu olduğumuzu biliyorum." dedi.

Fotoğraf: AA
Fotoğraf: AA

Aldıkları kötü sonuçların nedeni sorulan genç oyuncu, "2 yıldır buradayım ve kalite anlamında eksiğimiz olduğunu düşünmüyorum. Oyuncuları iyi tanıyorum ve şanssızlık yaşadığımızı fark ediyorum. Çok gol kaçırdığımız maçlarda skor yapmayı başarabilsek, her şey daha farklı olabilirdi. Oyuncuları iyi tanıyorum ve şanssızlık yaşadığımızı fark ediyorum. Çok gol kaçırdığımız maçlarda skor yapmayı başarabilsek, her şey daha farklı olabilirdi. Farklı taktikler denedik, şans da bulduk ancak istediğimizi gerçekleştiremedik" cevabını verdi.

Teknik direktörleriyle bir problemi olmadığını ve daha çok oynamak istediğini söyleyen milli oyuncu, "Bu sezon sadece oynamadığım için problem yaşadım. Geçen sezon bu takımda oynayacak kalitem olduğunu gösterdim. Teknik direktörlerle problemim var gibi gözüküyor olabilir ancak öyle bir şey yok. Oynamaya hazırım" ifadelerini kullandı.

Fotoğraf: Reuters
Fotoğraf: Reuters

Bu sezon 19 maçta 973 dakika oynayan Emre, eski teknik direktör Cristobal Parrolo tarafından antrenmandan gönderilmişti.

Bu sezon La Liga'da 18 maça çıkan Emre Çolak, 1 asist yaptı ve 891 dakika sahada kaldı. İspanya Kral Kupası'nda ise 1 maçta 90 dakika sahada kalan Çolak, 1 gol atarak takımına katkı sağladı.