Emre Mor, Süper Lig'e geliyor!

​Emre Mor, Süper Lig'e geliyor!
​Emre Mor, Süper Lig'e geliyor!

Celta Vigo'da kadro dışı bırakılan ardından affedilen ve idmanlara çıkan Emre Mor hakkında flaş bir iddia ortaya atıldı.

Borussia Dortmund ve Milli Takım'da sergilediği performansla dikkatleri üzerine çeken Emre Mor, sezon başında verdiği kararla herkesi şaşırtmıştı. Genç futbolcu, Borussia Dortmund'tan La Liga ekibi Celta Vigo'ya imza attı. Şubat ayına kadar İspanyol ekibinde iyi işler yapan Emre ardından eleştiri oklarının hedefi oldu. Kısa bir süre önce kadro dışı bırakılan Emre Mor, hocasından özür diledi ve affedildi. Fanatik'in iddiasına göre; Beşiktaş, Emre Mor'u gözüne kestirdi.

Beşiktaş, Emre’yi gözüne kestirdi

Emre Mor, gözden düştü.n
Emre Mor, gözden düştü.n

Beşiktaş’a menajerler aracılığıyla Celta Vigo’lu Emre Mor’un önerildiği ortaya çıktı. Danimarka Ligi ekibi Nordsjaelland’ta forma giydiği dönemde de kulübün planlarında yer alan ancak Borussia Dortmund’a kaptırılan 20 yaşındaki futbolcunun, yine hedefler arasına eklendiği bildirildi. Celta Vigo’da kadro dışı olması sebebiyle mutsuz olan genç kanat oyuncusunun, yeni bir maceraya hazır olduğu kaydedildi. Geçen sezonun başında Borussia Dortmund’tan 13 milyon Euro (66 milyon TL) karşılığında İspanyol ekibine transfer olan Mor için Beşiktaş’ın ilk olarak kiralama önerisinde bulunacağı öğrenildi.

Sezon sonunda karar verilecek

Beşiktaş genç futbolcu için nabız yoklamaya başlayacak.
Beşiktaş genç futbolcu için nabız yoklamaya başlayacak.

Celta Vigo’nun La Liga’da oynadığı son maçın kadrosunda yer almayan Emre için kulübün teknik direktörü Juan Carlos Unzue, geçen hafta İspanyol basınına bir açıklama yapmıştı. Unzue, “Emre’yi Sevilla maçı kadrosuna almadım çünkü geçen hafta ona da söylediğim gibi davranışları, takım arkadaşları ile aynı değil. Diğerlerinden farklı davranıyor. Sezon bittiğinde bazı şeylere karar vereceğiz” ifadelerini kullanmıştı. Genç oyuncuyla Galatasaray ve Fenerbahçe’nin de ilgilendiği, kulübünün ilk etapta bu ismi kiralık olarak göndermeye sıcak baktığı ifade edildi.