Enes evlatlıktan reddedildi, soyadını 'Gülen' yaptı!

ABD'de yaşayan basketbolcu Enes Kanter'in evlatlıktan reddedildiği haberi özellikle sosyal medyada günün en çok konuşulan konusu olmuştu. Gerçekliğinden emin olunamayan habere Kanter'den onaylar şeklinde bir açıklama geldi. Enes Kanter, soyadını 'Gülen' olarak değiştirdiğini açıkladı.

FETÖ'cü Enes Kanter'in babası, Medeniyet Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mehmet Kanter, oğlunu evlatlıktan reddettiğini açıkladı.

Mehmet Kanter, FETÖ'cü oğlu Enes Kanter için şunları kaleme aldı:

''Enes'in FETÖ terör örgütü tarafından hipnotize olduğunu ve kullanıldığını düşünüyoruz. İnsanlar yanlışlıklar yapabilir. Yanlıştan dönmenin erdem olduğunu defalarca söyledik ancak ikna edemedik. Ben babası ve bütün Kanter aileleri olarak FETÖ terör örgütü tarafından yapılan çirkin darbeyi kınıyor ve lanetliyoruz. Enes'i başta ben babası ve Kanter aileleri evlatlıktan reddediyoruz. Bir an önce soy ismini değiştirmesini istiyoruz. Başta Cumhurbaşkanımız ve Türk halkından böyle bir çocuğum olduğu için utanç duyarak özür diliyorum.''Baba Kanter geçtiğimiz günlerde açığa alınmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Enes Kanter'den bu açıklamayı doğrular bir hareket geldi. Türkiye'de Twitter erişimi kapatılan ve yeni bir hesap açan Kanter, bu iddiaları yaptığı ailesinin kendisini reddettiğini itiraf etti.

İşte o açıklama;

Yaz tarih!

Ey Kainat duy sesimi

Bugün 24 senedir ana, baba, kardeş dediğim ailemi ve tüm akrabalarımı kaybettim. Kendi babam soy ismimi değiştirmemi istedi. Beni doğuran anne beni reddetti. Beraber büyüdüğümüz kardeşlerim beni artık yok sayıyor. Akrabalarım beni bir daha görmek istemiyorlar.

Vefalı, fedakar insanların gözyaşları ile büyüttüğü bu hizmet için bir Enes değil bin Enes feda olsun. Hoca efendi yolunda anam, babam, kardeşlerim, tüm sülalem feda olsun. Bu dava uğrunda bir değil saçlarım adedince başım olsa yine veririm feda olsun.

Rabbim benim ömrümden alsın her saniyesini yiğit hocama versin.

Hizmet yolunda cennetim feda olsun, cehennemlere güler geçerim. Canım hocamın sevgisi ana, baba, kardeş bütün sevgilerin üzerindedir. Biz bu hizmeti sokakta bulmadık ki birkaç pakrudin dönme yüzünden bırakalım.

Anam babam sana feda olsun, hizmet yolunda feda olsun bu dava uğranda feda olsun.

Kimsenin zerre şüphesi olmasın. Allah (cc) sahabi ruhunu yeniden dirilten bu garip davanın garip yolcularına sahip çıkacaktır şahlandıracaktır.

Dayanın abilerim dayanın ablalarım dayanın kardeşlerim. Sıkının dişinizi. İmtihanı kaybetmeyelim. Kazanma kuşağında kaybedenlerden olmayalım.

Bundan sonra benim anamda babamda benim kardeşlerimde dünyanın 171 küsür ülkesinde Türk bayrağını şerefle dalgalandıran o fedakar hizmet erleridir. Bundan sonra benim ailem o gözü yaşlı hocaefendimdir.

Zalimler yakın zamanda savrulup gidecektir. Sıkın dişinizi Allah bizimle beraber.

Mevlam her şeyi güzel eyleyecek. Bu davadan vazgeçilmez.

Allah var gam yok.