Eren Derdiyok: 5-6 ay daha buradayım

Eren Derdiyok bu sezonun ilk yarısında çıktığı 18 maçta 10 gol kaydetti.
Eren Derdiyok bu sezonun ilk yarısında çıktığı 18 maçta 10 gol kaydetti.

Galatasaray'da kadroda düşünülmeyen golcü oyuncu Eren Derdiyok, kontratı bitene kadar sarı-kırmızılı kulüpten ayrılmayı düşünmediğini söyledi.

Galatasaray'da teknik heyetin isteğiyle kısa süre önce Serdar Aziz'le birlikte takımdan uzaklaştırılan Eren Derdiyok, çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

Sarı-kırmızılı kulüple sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan 30 yaşındaki golcü oyuncu, takımdan ayrılmayı düşünmediğini duyurdu. Milliyet'e konuşan Eren Derdiyok, şunları dile getirdi:

Serdar Aziz ile beraber tesislerde idmanlarımızı yapıyoruz. Florya'da hoca ile kısa bir görüşmem oldu. Kulüpten alacaklarım için bugüne kadar ağzımı açmadım. Ancak yaşanan son süreçle beraber avukatım hukuki bir dönem başlattı. Tatildeydim ve böyle bir karar alındığını duydum ama bana iletilen bir şey yoktu. Belirtilen sürede İstanbul'a geldim hazırlıklar için. Ancak bana antrenmana çıkamayacağım söylendi. Planlamada olmadığım belirtildi.

  • Sakat olduğu dönemde yoğun baskı altında kaldığına vurgu yapan sarı-kırmızılı futbolcu kendisiyle ilgili alınan karara şaşırdığını söyledi.

"Kontratım devam ediyor"

Eren Derdiyok, "Ciddi ve sıkıntılı bir dönem geçirdim. Ancak hiçbir zaman kötü idman yaptığım için bana tavır gösterilmedi. Ağrılarım vardı ve nedense bu kabullenilmedi. Bazı ağrıların nedenini tespit edemeyebilirsiniz. Bu durum üzerimdeki baskıyı da artırdı. Baskı altında tek forvet olarak mücadele etmenin handikaplarını yaşadım. Üstelik son Sivasspor karşılaşmasında da takım iyi oynamış ve kazanmıştı. Bunun ardından alınan karar beni şaşırttı. 5-6 ay daha kontratım var ve Galatasaray'ın oyuncusuyum. Bu şekilde de ilerleyeceğim. Buradaki idmanlarda elimden geleni yapacağım sonuna kadar" ifadelerini kullandı.