Ergin Ataman resmen Anadolu Efes'te

​Ergin Ataman resmen Anadolu Efes'te
​Ergin Ataman resmen Anadolu Efes'te

Geçtiğimiz günlerde Perasovic ile yollarını ayıran Anadolu Efes, Ergin Ataman'ın takımın başına getirildiğini resmen açıkladı.

Bu sezon THY Euroleague ve Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde aldığı başarısız sonuçların ardından başantrenör Perasovic ile yollarını ayıran Anadolu Efes takımın yeni başantrenörünü açıkladı.

Anadolu Efes, eski başantrenörlerinden Ergin Ataman ile 1.5 yıllık resmi sözleşme imzalandığını resmen duyurdu. İşte kulüpten yapılan resmi açıklama:

  • "Anadolu Efes’te baş antrenörlük görevine Ergin Ataman getirildi. Anadolu Efes, Ergin Ataman ile 1,5 yıllık anlaşma imzaladı. Üçüncü dönem Anadolu Efes’te teknik patronluk görevini üstlenecek olan Ataman, bilindiği gibi takımımızı 1999-2001 yılları arasında ve 2008-09 ve 2009-10 sezonlarında çalıştırmıştı.
  • Ergin Ataman’ın kariyerinde bir Euroleague üçüncülüğü, bir EuroCup, bir Saporta Kupası, bir EuroChallenge Kupası, üç Türkiye Ligi şampiyonluğu, beş Cumhurbaşkanlığı Kupası, dört Türkiye Kupası, altyapılarda da bir Yıldız Erkekler Türkiye Şampiyonluğu, üç Genç Erkekler Türkiye Şampiyonluğu ve iki Ümit Erkekler Türkiye Şampiyonluğu bulunuyor.
  • Ergin Ataman’a yeni görevinde üstün başarılar dileriz."