Ergin Ataman'dan şaşırtan başkanlık açıklaması

​Ergin Ataman'dan şaşırtan başkanlık açıklaması
​Ergin Ataman'dan şaşırtan başkanlık açıklaması

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, Galatasaray başkanlığı konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, Galatasaray başkanı olmak istediğini açıkları. TRT Spor'da yayınlanan Basın Tribünü programına katılan Ataman, Ünal Aysal'ın kendisine yaptığı teklifi de paylaştı.

"En çok kırıldığım şey..."

"Galatasaray'dan ayrıldığım dönemde lanse etmeye çalıştıkları şey 'Ergin Ataman büyük bütçe ister, pahalı bir antrenör'. Sıkıntılı bir dönem varsa, 1 yıl parasız çalışırım dedim ama biliyordum ki çok başka rüzgarlar yüzünden olmayacak bir şeydi. En çok kırıldığım şey, ben ayrıldıktan sonra Can Topsakal'ın yaptığı konuşmaydı. Başarılı oldu ama bize 50 milyon harcattı dedi. Harcamayı tek başıma yapmadım, başkanın onayıyla yaptım. Bu paralarla başarı elde ederken, 3-4 kat büyük bütçeli takımlarla mücadele ettik."

"Beşiktaş'a karşı en ufak bir hareketim olmadı"

"Beşiktaş'ın salonuna her gittiğimde acı çekiyorum çünkü orada çok güzel duygular yaşadım. Beşiktaş'a karşı en ufak bir hareketim olmadı. Onlarla bütünleştim. Bana olan kırgınlıklarını anlıyorum ama hakaret derecesine getirmelerini kınadım."

"Obradovic'e saygım var"

Ataman, Obradovic'e saygı duyduğunu belirtti.
Ataman, Obradovic'e saygı duyduğunu belirtti.

"Hocalar, takımlar arasındaki rekabetlerde gerginlikler olabilir. Bunlar sporun neşesidir, heyecanıdır. Obradovic'e saygım var, saygıyı hak eden bir antrenör. Kendisiyle çok maç oynadım. Kazandığım maçlar oldu, o beni daha çok yendi ama hep daha iyi takımlara sahipti. Maçın son 15 saniyesinde üst üste 3 faul yaptırıp, 100. sayıyı atma hevesine karşı kırıldım. Dünya üzerindeki her hoca, böyle bir davranıştan sonra tepki gösterirdi. Belki gidip maçtan sonra iki çift laf söylerdi. Ben de o gün buna anlam veremedim, şaşırdım. Hiçbir şekilde polemiğe devam etmek istemiyorum. Çeyrek final maçı öncesinde konunun kapandığını düşünmüştüm, kulüp flamasını alıp orta sahaya kadar geldim Obradovic'in elini sıkmak için ama bu sefer kendisi gelmedi. Canı sağ olsun."

"Galatasaray'da başkan adayı olabilirim"

Ünal Aysal'ın bir dönem Ataman'a futbol takımı antrenörlüğü teklif ettiği ortaya çıktı.
Ünal Aysal'ın bir dönem Ataman'a futbol takımı antrenörlüğü teklif ettiği ortaya çıktı.

"Ünal Aysal'ın bir hayali vardı. 'Eğitimini al, futbol takımının başına seni getirmek istiyorum' demişti ama olabilecek bir şey değildi. Bir Galatasaray genel kurul üyesi olarak, 10. yılımı tamamladığım zaman Galatasaray'da başkan adayı olabilirim."